Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsalarına Savcı Baskını!

Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsalarına Savcı Baskını!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsalarına Savcı Baskını!

Kripto para piyasası diken üzerinde. Dünyanın farklı bölgelerinden düzenleyici bası ve soruşturmalarla kripto sıkıntı günler geçiriyor. Bu sefer, kripto dostu imajı olan Güney Kore’de bir soruşturmaya şahit olduk. Güney Koreli savcılar, önde gelen Bitcoin borsaları Upbit ve Bithumb’a baskın yaptı.

Güney Kore’de iki Bitcoin borsası baskına uğradı

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, muhalif milletvekili Kim Nam-Kuk, kripto varlıklarına yönelik bir soruşturma yürütüyor. Bu kapsamda, savcıları Güney Kore’nin önde gelen iki kripto borsasına baskın yapmaya yöneltti. Muhalif yasa koyucu Kim Nam-kuk’un kripto varlıklarıyla ilgili artan kuşkulara yönelik bir soruşturmanın modülü olarak, Güney Kore’deki savcılar Pazartesi günü ülkenin lokal kripto para borsalarından ikisine baskın yaptı. Güney Kore’de Yonhap’ın bir haberine nazaran, Seul Güney Bölgesi Savcılık Ofisi’nden bir küme dedektif Upbit ve Bithumb’dan süreç kayıtları ve başka bilgileri topladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsalarına Savcı Baskını! 1

Bu hareketler, Temsilci Kim’in 2021 yılında, o periyotta yaklaşık 4,5 milyon dolar bedelinde olan yaklaşık 800.000 Wemix kripto parası bulundurduğunun ortaya çıkmasının akabinde ateş altında kaldığı bir devirde gerçekleşti. Lakin bu, Kim’in tavırlı bir kişi olarak sahip olduğu üne uymayan kıymetli bir ölçüydü. Bu nedenle, paranın kaynağı ve kapalı bilgileri kullanıp kullanmadığı konusunda akıllara çeşitli sorular geldi. Fakat, Wemix grubu suçlamaları reddetti. Ayrıyeten, buna cevaben bir blog yazısı yayınladı:

WeMade’in Wemix’i yasadışı olarak desteklediği ya da Ulusal Meclis üyelerine yatırımlarla ilgili iç bilgi sağladığı istikametindeki haberler büsbütün gerçek dışıdır.

Buna ek olarak, Kim’in bir evvelki yılın Mayıs ve Kasım aylarında Ulusal Meclis’in yargı komitesi toplantıları sırasında kripto para ticareti yaptığı tezleri gündeme geldi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsalarına Savcı Baskını! 2

Kim’in kripto para üniteleriyle imtihanı

Pazartesi günü, iktidardaki Halkın Gücü Partisi, Kim’in kripto para transferlerini soruşturmak üzere bir iç misyon gücü başlatacaklarını duyurdu. Misyon kümesini, Kim Sung-won ile birlikte dijital varlıklar özel komitesine başkanlık eden Temsilci Yun Chang-Hyeon yönetecek.

Görev mühleti boyunca, muhakkak oyun tokenlerini kripto para üniteleri olarak tanıyacak düzenleyici mevzuatı savundu. Ayrıyeten, bunun lehinde oy kullandı. Bu ortada Kim Nam-kuk, Pazar günü ana muhalefetteki Demokrat Parti’den istifasını sundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap