Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar

Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar

Kısa mühlet evvel Binance, Paysafe’nin borsa müşterilerine olan takviyesini 25 Eylül’de sonlandıracağını duyurdu. Lakin, birtakım Avrupa’daki kullanıcılar bu müddetten evvel servise erişimde sorun yaşamaya başladı. İlgili bir kullanıcı, hesabına Ether (ETH) gönderip Euro’ya dönüştürdüğünde para çekme süreci yapamadığını bildiriyor…

Avrupalı Binance kullanıcıları para çekimlerinde sorun yaşıyor

Ervin Ursic Kovac isimli bir kullanıcı, 12 Eylül’de hesabına kimi ETH gönderdiğini paylaştı. Kullanıcı, bunları Euro’ya çevirip çekmeye çalıştığını, lakin hesabının erken kapatıldığına dair ikaz aldığını söz etti. Akabinde Binance, mevzuyla ilgili olarak Paysafe’nin “çok küçük bir kısım” kullanıcıyı “erken kapatma incelemesi”ne tabi tuttuğunu belirtti.

Paysafe ise Binance müşterileri için hizmetlerin “sözleşmeli ve düzenleyici yükümlülüklerle büsbütün uyumlu” olduğunu söyledi. Öte yandan, kimi hesapların neden erken kapatıldığı konusunda bir açıklama yapmadı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar 1

Paysafe takviyesini neden çekiyor?

Paysafe, kullanıcılar için Avrupa’da fiat yatırımlarını ve çekimlerini kolaylaştırıyordu. Haziran ayında, şirket iştirakin “stratejik bir incelemesi” sonucunda Binance’ın Avrupa müşterilerine cüzdan hizmetini sunmayı bırakacağını duyurdu. Binance, bilhassa kimi Avrupa ülkelerinde düzenleyici problemler nedeniyle geri çekilmek zorunda kalırken, globalde artan düzenleyici nezaretle karşı karşıya.

Binance sözcüsü, etkilenen kullanıcılara Paysafe’den fon iadesinin hızlandırılması için faal çalıştıklarını belirtti. Lakin Ursic Kovac, ETH’nin fiyat değişikliklerinden ötürü Binance’ın kendisine direkt maliyet getirdiğini söyledi.

Erken kapatma incelemeleri

Bir borsa sözcüsü e-postayla yaptığı açıklamada, Paysafe’in Ursic Kovac üzere hedeflenen kullanıcıların para çekme süreçlerini hesapları incelenene kadar erteleyeceğini belirtti. Birebir vakitte, Avrupa’da Paysafe hesabı olan Binance kullanıcılarının yaklaşık %0,085’inin etkilendiğini ekledi.

Ursic Kovac Pazartesi günkü e-postasında, takip eden haftada hiçbir şeyin değişmediğini söyledi. “En makûs yanı (kendi varlıklarımı denetim edememem dışında) elbette ETH’nin fiyat değişiklikleri. Zira onu geri alamıyorum, Binance bana direkt paraya mal oluyor” dedi. Binance, Paysafe’in kimi kullanıcıları süreksiz olarak engelleme istikametindeki kısa bildiriminden “çok hayal kırıklığı” yaşadığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Avrupalı Kullanıcılar Binance İle Sorun Yaşıyor! Para Çekemiyorlar 2

Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Binance, bu hafta SEC davasıyla meşgul olacak. Haziran ayına uzanan SEC davasında duruşmalar bu hafta başladı. Bununla birlikte, AB’deki para çekme taleplerinde sorun yaşamadı kaygıları tekrar körükledi. Borsa, Paysafe’in birtakım kullanıcıları süreksiz olarak engelleme istikametindeki kısa bildiriminden “çok hayal kırıklığı” yaşadığını söylüyor:

Paranın Paysafe’den etkilenen tüm kullanıcılara iadesini hızlandırmak için faal olarak çalışıyoruz. Paysafe incelemelerin tamamlandığını bize bildirdiğinde kullanıcıları çabucak Binance uygulaması aracılığıyla bir takip e-postasıyla birlikte bilgilendireceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap