Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor!

Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su, ABD’de çeşitli ceza davalarıyla karşı karşıya. Bu da dev borsayı epeyce problemli bir duruma sokuyor. Bloomberg’in haberine nazaran ABD, Binance’dan ceza davlarını sonlandırmak için 4 milyar doların üzerinde para istiyor. Bu arda, bu haber üzerine borsanın mahallî tokeni olan BNB fiyatı yükselişe geçti.

İlginç argüman: ABD, Binance’den 4 milyar doların üzerinde para istiyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’ın başı sıkıntıdan kurtulmuyor. Bilhassa ABD’nin borsa ve CEO’su Changpeng Zhao (CZ) aleyhine açtığı davalar, can sıkıyor. Bloomberg’in ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) ile Binance ortasındaki müzakerelere ait haberine nazaran, Binance Holding Ltd’den ABD Adalet Bakanlığı’nın çok sayıda cürüm ihlaline ait suçlamalarını çözmek için 4 milyar dolar ödemesi istenecek. Bu da kurucusu Changpeng Zhao’nun da ABD cezai suçlamalarıyla karşı karşıya kalma mümkünlüğünü açık bırakıyor.

Binance, kara para aklama, banka dolandırıcılığı ve ABD yaptırım maddelerini ihlalden ABD makamlarının soruşturması altında. Bloomberg, uzlaşmaya yönelik görüşmelerin önümüzdeki haftalarda sonuçlanabileceği ileri sürüyor. Öte yandan Adalet Bakanlığı, hususa ait olarak şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Ayrıyeten, Binance da husus hakkında açıklama taleplerine karşılık vermedi

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor! 1

Binance kabul ederse, tarihteki en büyük mutabakatlardan biri olacak!

Binance ve CZ, bu yılın başlarında ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gelen ilgili yaptırım hareketleri de dahil olmak üzere ABD’de birçok cephede soruşturma ve suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Bloomberg’e nazaran, şirket ABD tarafından 4 milyar dolardan fazla para cezasına çarptırılmayı kabul ederse, bu kripto tarihindeki en büyük mutabakatlardan birini temsil edecek. Lakin bu cezayla birlikte diğer hangi şartların yahut iş ihtiyaçlarının geleceği belgisiz.

ABD makamları Birleşik Arap Emirlikleri’nde ikamet eden CZ’ye hata isnat etseydi, bu suçlamalarla yüzleşmek için ABD ile hatalıların iadesi mutabakatı olan bir ülkeden iade edilmesi ya da ABD topraklarına ayak basması gerekecekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: ABD, Binance’den Milyarlarca Dolar İstiyor! 2

Haber BNB fiyat performansına olumlu yansıdı

Bu haber, dev kripto borsasının yakında devre dışı kalıp kalmayacağı sıkıntısına de ışık tutuyor. Zira, bir uzlaşı olursa, kripto piyasası üzerindeki büyük bir tehlikenin yakında ortadan kalkması mümkün. Bu haber üzerine, borsanın lokal tokeni Binance Coin (BNB) yükselişe geçti. Manşetlerdeki birinci düşüşlerin akabinde, BNB seansın en yüksek düzeylerine ulaştı. Basın vaktinde BNB, günlük bazda %5,3 artışla 258 dolara yükseldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap