Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!

Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi!

Binance.US takımı, düzenleyici baskılarla başa çıkmak ismine iki kıymetli ismini daha kaybetti. Artık iki üst seviye Binance yöneticisi Krishna Juvvadi ve Sidney Majalya, şirketlerini terk ediyor.

Binance, üst seviye yöneticileri kaybetmeye devam ediyor

Binance.US’ta misyon yapan hukuk lideri Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya, işlerini bırakma kararı aldı. Wall Street Journal’ın bildirdiğine nazaran, düzenleyici baskılar bu kararda tesirli oldu. İkilinin ayrılığı, lider Brian Shroder’ın işten ayrılmasından kısa bir müddet sonra geldi.

Shroder, Binance operasyonlarını azaltma kararı aldıktan sonra istifa etmişti. Öncesinde, Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Haziran ayında Binance’e dava açmıştı. Shroder, SEC’in agresif teşebbüslerini eleştirerek, bu durumun ABD’deki gidişatı ve inovasyonu olumsuz etkilediğini belirtti.

Krishna Juvvadi, Binance.US takımına Mayıs 2022’de katılmıştı. Daha evvelki misyonunda Uber’de global ahenk operasyonları lideriydi. Sidney Majalya ise Binance’a Aralık 2021’de katıldı ve Intel’de uyumluluk vazifesini üstlenmişti. Binance.US yetkilileri, ikilinin ayrılığıyla ilgili yorum yapmadı. Özetle Binance, yaşanan bu gelişmelerin akabinde sıkıntı bir periyottan geçiyor.

SEC baskısı tesirini sürdürüyor

SEC ise Haziran 2023’te Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya (CZ) önemli suçlamalarda bulundu. SEC, Binance’in kayıtsız bir borsa olarak faaliyet gösterdiğini ve ABD menkul değer maddelerini ihlal ettiğini öne sürdü. SEC yetkilisi Gurbir S. Grewal, Binance ve Zhao’nun maddelere şuurlu olarak uymadığını ve müşterilerini riske attığını belirtti.

Binance şirketi ve yöneticileri, SEC’in suçlamalarına karşı nasıl bir savunma yapacak, merak konusu. İstifaların akabinde Binance’in atacağı adımlar, şirketin geleceği açısından büyük ehemmiyet taşıyor. Şirket, yaşanan bu sorunlu süreci nasıl yöneteceği konusunda karar evresinde.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: 2 Binance Yöneticisi Daha İstifasını Verdi! 1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap