Shibarium sıkıntılarla başladı: 2 milyon dolara yakın süreç askıda kaldı

Shibarium sıkıntılarla başladı: 2 milyon dolara yakın süreç askıda kaldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shibarium sıkıntılarla başladı: 2 milyon dolara yakın süreç askıda kaldı

Investing.com – Shiba topluluğunun aylardır beklediği Shibarium’un lansmanı hayal kırıklığına uğrattı. Platformun açılışında 1.000 ETH’lik süreç beklemede kaldı.

Shibarium ağındaki birinci süreçlere yönelik alınan bilgiler, 5 saat boyunca hiçbir sürecin onaylanmadığını gösterdi. Bunun üzerine Blockchain güvenlik şirketleri, fonların kilitli olduğunu raporlayarak kullanıcıların Shibarium kullanmayı süreksiz olarak durdurmaları tavsiye edildi. 

Dün Kanada’daki Blockchain Futurist Konferansı’nda açılışı gerçekleşen Shibarium, sıkıntılı bir başlangıç yaparak topluluğun moralinin bozulmasına yol açtı.

Shibarium ağına köprü engeli

Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, ETH’lerin büyük bir kısmının köprü mukavelesinde sıkıştığını ve köprülenen varlıkları geri alamadıklarını söyledi. Sorunu doğrulayan Blockchain güvenlik firmalarından bir öbür PeckShield, mevcutu sorunu doğruladı ve 1000 ETH’ye yakın yaklaşık 1,7 milyon dolarlık varlığın Shibarium köprüsünde sıkıştığını teyit etti. Bunun yanında Blockchain takipçisi ZachXBT ise 750 bin doların üzerinde BONE tokenin de köprüde sıkıştığını rapor etti. 

Sorun hakkında yorumlarını aktaran kimi uzmanlar, yaşanan sorunun RPC olarak isimlendirilen uzaktan prosedür daveti sisteminden kaynaklandığını söyledi. Bununla birlikte meseleyle ilgili bilgi paylaşımının da kısıtlı olduğu görülüyor.

Shibarium, Shiba Inu ekosistemini yalnızca bir memecoin projesi olmaktan çıkararak büyük bir Blockchain projesi haline getirmek üzere kıymetli bir misyona sahip. Buna bağlı olarak dalın en büyük projelerinin yer aldığı katman-2 dalına adım atan grubun, başlangıçta yaşadığı problemler paniğe yol açsa da önümüzdeki günlerde ağa yönelik nasıl bir düzgünleştirme yapılacağı merakla bekleniyor.

SHIB sert düştü

Shibarium lansmanının sıkıntılı gerçekleşmesinin akabinde SHIB tokeni %8 düşüşle devam ederken 0,0000091 dolara kadar geriledi. FOMC tutanaklarının yayımlanmasının akabinde piyasa genelinde düşüş görülürken SHIB, ekosistemindeki meselelerden kaynaklı birinci 100’de en çok düşen altcoin’ler ortasında yer aldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap