Shibarium ağı açılıştaki sorunun akabinde yine devreye alındı

Shibarium ağı açılıştaki sorunun akabinde yine devreye alındı

Paylaş
BTC Piyasası: Shibarium ağı açılıştaki sorunun akabinde yine devreye alındı

Investing.com – Shiba topluluğunun aylardır beklediği katman-2 tahlili Shibarium’un ana ağ lansmanında yaşanan sorun paniğe yol açmıştı.

Bugün yine başlatılan Shibarium ağında blok üretiminin devam etmesi, topluluğun rahat bir nefes almasını sağladı. Lakin açılışta ağır bir trafikle karşılaşılan ağın Blockchain köprüsünde sıkışan 2 milyon dolarlık Ether sorunu devam ediyor. 

Shibarium’un başarısız lansmanı, SHIB ve BONE piyasasında olumsuz fiyatlandı. Bu, piyasadaki genel düşüş öncesi kripto paraların daha erken düşmeye başlamasına neden oldu. Bilhassa büyük yatırımcıların yaşanan sıkıntılarla birlikte yüksek ölçüde SHIB ve BONe tokeni satması paniği tetikledi. 

Bu haftaki satışların akabinde SHIB, hafta başından bu yana %30’u bulan bedel kaybıyla 0,00000725 dolara kadar geriledikten sonra 0,0000085 dolar düzeyine yükseldi. BONE ise hafta başında 1,5 dolar fiyatından 1,09 dolara kadar gerileme gördü. Shibarium’un tekrar çevirimiçi hale getirilmesinden dayanak bulan kripto para, bugün %8’e yakın paha artışıyla 1,2 dolar bandına kadar toparlandı.

Son 48 saatlik vakit diliminde SHIB ve BONE piyasasında balina hareketleri dikkat cazibeli boyutlardaydı. En değişik süreçlerden biri ise Shibarium haberinin akabinde bir balina cüzdanının miyarlarca SHIB’i Binance’e aktardıktan sonra 1,27 milyon dolar kıymetinde PEPE satın alması oldu. 

Diğer yandan Shibarium ağında yaşanan sorunun yüksek trafikten kaynaklı olduğunun anlaşılması, ağa olan ağır bir talebin olduğunu gösterdi. Bu da ağın sağlıklı çalışmasının sağlanmasının akabinde Shiba ekosistemine değerli katkı sağlayabileceği görüşünü kuvvetlendiriyor.

Shiba takımı FUD’a karşı uyardı

Shibarium lansmanında yaşanan sorunun akabinde piyasada FUD süratli formda yayıldı. Toplumsal medya üzerinden paylaşılan kimi manzaraları sistematik bir akın olarak gören Shiba geliştiricileri, ağın köprü meseleleri yaşadığı argümanlarını reddetti ve Shibarium ağındaki varlıkların inançta olduğuna dair teminat verdi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan baş geliştirici Shytoshi Kusama, katman-2 ağının yaşadığı teknik sıkıntıları büyük süreç akışı ve kullanıcı aktifliğine bağladı. Kusama, projenin aylık 400 milyon bilgi süreç ünitesi tahsisine karşılık birinci 30 dakikada 160 milyon bilgi süreç ünitesine ulaşmalarının ağır bir trafiğe neden olduğunu ve bunu beklemediklerini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap