Shiba Inu’daki hareketlilik devam edecek mi? Beklentiler ne istikamette?

Shiba Inu’daki hareketlilik devam edecek mi? Beklentiler ne istikamette?

Paylaş
BTC Piyasası: Shiba Inu’daki hareketlilik devam edecek mi? Beklentiler ne istikamette?

Investing.com – Kripto piyasalarının en büyük ikinci meme coini olan SHIB, olumlu beklentiler ortasında hafta sonu 0,00001 dolara kadar dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. 

SHIB, hafta sonu süreçlerinde Nisan ayı fiyat düzeyini test ederken kripto para yatırımcılarının Shibarium aktifliğini fiyatlamaya başladığı görüldü. Lakin en büyük 2. Meme coin, son 48 saat içinde fiyatından bir sıfır sildikten sonra düzeltmeye girerek 0,0000091 dolara kadar geriledi. Yeniden de mevcut görünümün müspet kaldığından bahsedilebilir. 

Shibarium, Shiba Inu için katalizör olabilecek mi?

Shiba Inu, bu ay gerçekleşmesi planlanan Shibarium aktifliği öncesi müspet ivmesini hızlandıran bir görünüme sahip. Summer of Shibarium isimli aktiflikte katman-2 tahlili olarak tanıtılan platformun açılışının gerçekleşmesi bekleniyor. Shibarium’un devreye alınmasıyla SHIB tokeninin kullanım alanının ve yakım ölçüsünün artacağına yönelik beklentiler bulunurken lansman, meme coin için son derece değerli bir gelişme olarak görülüyor. 

Blockchain dataları de Shiba ekosistemi etrafındaki coşkuyu teyit etti. IntoTheBlock tarafından sağlanan bilgiler, 100 bin dolar ve üzerinde SHIB süreçlerinde keskin bir artış olduğunu gösterdi. O denli ki son 24 saatlik süreç hacmi 91 milyon dolar artarak %600 oranında bir artış kaydetti. 

Diğer yandan piyasa yorumcuları, Shiba ekosistemindeki gelişmelere bağlı olarak SHIB varlığının bir meme coin olmanın ötesinde daha sağlam temellere oturan bir kripto varlık olma yolunda önemli adımlar attığını kabul ediyor. Çünkü ekosistem için değerli bir dönüm noktası olarak görülen bir öteki gelişme de Shibarium katman 2 tahlilinin Self-Sovereign Identity (SSI) sistemine dahil edilmesi oldu.

Dijital kimlik sistemiyle Shib ekosisteminde şeffaflık artabilir

Bu dijital kimlik sistemi sayesinde kullanıcılar, çevrimiçi kimlikleri üzerinde özerkliğe sahip olabilecek. Böylelikle kullanıcılar dijital platformlara kimlik bilgilerini vermek yerine bu dijital kimliklerini kullanarak etkileşime girebilecek. Bu yolla dolandırıcılık üzere olumsuz olayların tesirinin azaltılması planlanırken Shiba ekosistemine daha fazla şeffaflık sağlaması amaçlanıyor.  

Shiba Inu ile ilgili öteki bir kıymetli gelişme ise Binance’ten geldi. Binance, Shiba’yı esnek kredi programına dahil ederek kripto paranın teminat olarak kullanılmasına müsaade verdi. Bu da Binance’in SHIB’e olan inancını gösterdiği formunda yorumlandı.

Shibarium ile başlayan olumlu gelişmeler, dünyanın en yüksek süreç hacmine sahip kripto borsasının SHIB’i teminat olarak kabul etmesiyle devam ederken kripto varlık fiyatında üst istikametli ivme hızlandı. 

Bu olumlu gelişmeler ışığında Shiba piyasasındaki hareketliliğin artması kâr satışlarını da hızlandırıyor. SHIB, Ağustos ayına süratli bir başlangıç yaparak %30’a yakın bedel artışı kaydetti. Akabinde kısmi bir kâr satışı gören kripto para, haftanın son günü 0,00001 dolarlık lokal tepesinden 0,0000091 dolara gerileyerek %10’un üzerinde bir gerileme kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap