Shiba Inu, yeni yatırımcılar ortasında popülerliğini artırıyor

Shiba Inu, yeni yatırımcılar ortasında popülerliğini artırıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu, yeni yatırımcılar ortasında popülerliğini artırıyor

Investing.com – En büyük ikinci meme coin olan Shiba Inu, son vakitlerde bu alanda piyasaya sürülen başka kripto varlıkların gölgesinde kalsa da son datalar SHIB’in popülaritesinin artışına işaret ediyor.

IntoTheBlock bilgilerine nazaran Shiba Inu, kripto kesimine yeni giren yatırımcılar tarafından ilgi görüyor. IntoTheBlock’un ölçümü, belli bir gün aralığında tüm etkin adresler ortasında birinci sefer süreç yapan yeni adresleri kullanıyor. Bu da piyasaya yeni giren kullanıcı verisi olarak atfedilirken Shiba Inu için oran, son günlerde %30’dan %65’e yükseldi.

Bu, yeni yatırımcıların SHIB tokenine ilgisini gösterirken son vakitlerde Shibarium’un lansmanıyla ilgili gelişmelerin kripto paraya yönelik ilgi artışına katkı sağladığı düşünülebilir. Shiba Inu, birinci olarak Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülse de son boğa döneminde önemli oranda bedel artışı kaydetmesinin akabinde her ne kadar tepe düzeyinden %90 oranında gerilese de büyük bir ekosistem haline geldi.

Diğer yandan SHIB ve DOGE, meme coin piyasasının en büyük varlıkları olsa da son aylarda ortaya çıkan PEPE, önemli orandaki yükseliş performansıyla bu iki kripto parayı gölgede bıraktı.

Bununla birlikte bu hafta Elon Musk’ın dolaylı tesiriyle hareketlenen DOGE, piyasa geri çekilirken yükseliş trendini muhafazaya devam ediyor. Bu, Elon Musk’ın Twitter’a bir ödeme sistemi entegre ederken Dogecoin’i de kullanacağı beklentilerine bağlanıyor. Öteki yandan SHIB, bu türlü bir gelişmeyle gündeme gelmese de en azından son bir haftadır bedelini müdafaaya devam ediyor.

SHIB, son bir haftalık görünümde yatay kalırken son 24 saatte %1’e yakın kısmi yükselişle 0,0000077 dolardan süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap