Shiba Inu, “Shibarium Deployment” öncesi yükselişte

Shiba Inu, “Shibarium Deployment” öncesi yükselişte

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu, “Shibarium Deployment” öncesi yükselişte

Shiba Inu (SHIB) token’ları Bitcoin’in (BTC) düşük volatilite şartlarıyla çaba ettiği bu periyotta en güzel performans gösteren kripto para üniteleri ortasında yer aldı.

Geçtiğimiz hafta boyunca token’lar, Bitcoin ve Ether (ETH) üzerindeki nominal karlara kıyasla yatırımcılara yaklaşık yüzde 20 oranında kar sağladı. Öteki kripto para üniteleri ortasından Rollbit (RLB) ve Unibot (UNIBOT) da yüksek getiriler sağladı.

Perşembe günü 315 milyon dolara yükselen süreç hacimleri, şubat ayından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Kripto tahlil platformu Kaiko, bu haftanın başlarında Shiba Inu blok zincirindeki geliştiricilerin etkinliklerinin arttığına işaret etti, bu da fiyat yararlarının sebepsiz olmadığını gösteriyor.

Merkeziyetsiz finansta faal bir oyuncu olmak için yarışan meme coin trader’ları, muhtemelen bu ayın sonlarında gerçekleşecek olan Shibarium lansmanı öncesinde token satın alıyor. Son zamanlardaki yükselişin bir kısmı, geliştiricilerin Shibarium da dahil olmak üzere gelecekteki Shiba Inu gelişmelerinin hepsinde dijital kimlik doğrulamasına yer verileceğini duyurmasının akabinde yaşandı.

Kendine hâkim kimlikler yahut SSI; kimlikler, pasaportlar, ehliyetler üzere kimliği kanıtlayan evrakların dijital alter egosu olarak düşünülebilir. Söylenene nazaran SSI, dijital dünyada kullanıcıların şahsî dataları üzerinde daha fazla denetim sahibi olmasını sağlıyor.

Geliştiriciler Kanada ve Avrupa Birliği’nde dijital kimliklere ve bilgi muhafazasına yönelik artan ilginin Shiba Inu’yu öteki blok zincirlerine kıyasla daha önemli ve uyumlu bir proje olarak konumlandıracağını düşünüyor.

Bazıları, bu tıp özellikler sayesinde SHIB token’ın uzun vadeli yatırımcılar ortasında öne çıkabileceğini söylüyor.

Kripto borsası Koinbasket’in kurucu ortağı Braig, Telegram iletisinde “Shiba Inu, gelişen bir topluluğa sahip ender meme coin’lerden biri lakin geçerli bir use-case’ten mahrum tabiatı sebebiyle uzun vadeli kripto yatırımcılarının takviyesini göremiyor. Shibarium’un piyasaya sürülmesi mutlaka gerçek tarafta atılmış olumlu ve bahadır bir adım.” tabirlerini kullanıyor ve ekliyor:

Shiba Inu geliştiricileri, önümüzdeki yıllarda NFT bölümünün yükseliş göstereceği düşünüldüğünden Shibarium ağının metaverse ve oyun uygulamalarına odaklanacağını açıklamışlardı. Shibarium testnet’i temmuz ayı prestijiyle varsayımı 16 milyon cüzdandan 27 milyon süreç gördü. Bu, ağ için ağır bir talep olduğuna işaret ediyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap