Shiba Inu ekosistemi Shibarium ile birlikte genişlemeye devam ediyor

Shiba Inu ekosistemi Shibarium ile birlikte genişlemeye devam ediyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Shiba Inu ekosistemi Shibarium ile birlikte genişlemeye devam ediyor

Investing.com – Shibarium, Shiba Inu ekosistemini bir memecoin projesi olmaktan çıkarıp kesimin önde gelen Blockchain ağlarından biri olması amacıyla süratle benimseniyor. 

Blockchain sisteminin ölçeklendirme açısından kıymetli bir ögesi olan katman-2 ağları, ana ağdan daha süratli ve daha düşük maliyetli süreçler gerçekleştirerek kripto ağlarında fonksiyonelliği artırıyor. Shiba Inu ağı için geliştirilen Shibarium platformu da misal bir fonksiyonellikle yoluna devam ediyor. 

Son datalar Shibarium’un 500 bine yakın cüzdana sahip olduğunu gösteriyor. Bunun yanında toplam süreç sayısı 628 bini aşarken katman-2 ağı, bu süreçleri 5 saniye üzere kısa bir müddette sürece süratiyle yüksek performans gösteriyor. 

Sorunlu bir lansmanın akabinde gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra yine hayata geçirilen Shibarium, görünüşe nazaran yoluna emin adımlarla ve problemsiz formda devam ediyor. Uzmanlar, katman-2 ağının verimli formda devam edip istikrarlı hale gelmesiyle Shiba Inu ekosistemi için temel bir destek noktası olacağına inanıyor. 

Robinhood, en çok SHIB tutan yatırımcılardan biri haline geldi

Shibarium ile ilgili olumlu haberler gelmeye devam ederken ekosistemin kripto varlığı SHIB tokeni de talep görmeye devam ediyor. Son olarak Arkham Intelligence, kripto ticaret platformu Robinhood’un 14 trilyon SHIB alımıyla portföyünü 34 trilyon SHIB’e çıkardığını raporladı. Son bir ayda SHIB varlıklarını süratle artıran Robinhood’un şu an 280 milyon dolar kıymetine yakın SHIB tuttuğu biliniyor.

Ticaret platformu, SHIB varlıklarını kısa müddette %70 oranında artırdıktan sonra varlığın en büyük yatırımcılarından biri haline geldi. Ayrıyeten Robinhood’un SHIB’e olan ilgi artışı, Shibarium’un yine faaliyete geçmesiyle tıpkı vakte denk geldi. Bunun yanında saygın kripto ticaret platformları ortasında yer alan Robinhood’un en büyük 5. Ethereum sahibi unvanına sahibi olduğu görülüyor. Platform, ayrıyeten şu an 3,2 milyar dolar kıymetinde olan 122.412 Bitcoin varlığına sahip. 

SHIB tokeninde son durum

SHIB tokeni ise Ağustos ayı ortasındaki düşüşten bu yana bant hareketine devam ediyor. Bu haftaki volatilitede ortalamanın altında bir salınım gösteren SHIB, haftanın birinci iki günü %4 yükselişle 0,0000083 dolara kadar yükselirken genel piyasa düşüşüyle birlikte son 48 saatte %5’e yakın bedel kaybı gördü ve 0,000008 doların çabucak altında istikrar buldu. 

Shibarium ağına ait olumlu gelişmelerin şimdi SHIB piyasasında fiyatlanmadığı görülürken olumlu tesirin orta vadede tesirli olabileceği varsayım ediliyor. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap