SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar!

SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar!

Popüler bir analist, halving aktifliği yaklaşan bu altcoin konusunda uyarıyor. Analist David Stargate Finance için yükseliş bekliyor. Kripto analisti Arman Shirinyan, XRP, SHIB ve ADA’nın teknik görünümünü kıymetlendiriyor. Kripto hedge fonu Morgan Creek Digital’in kurucusu Mark Yusko, Bitcoin’in konusunda epey optimist.

Analist Litecoin uyarısı veriyor!

DonAlt, takma isimli analist, geçmiş fiyat hareketlerine dayanarak, Litecoin’in Blockchain madencilerin mükafatlarını yarıya indirdikten sonra derin düzeltici hareketlere şahit olma eğiliminde olduğunu söylüyor. LTC’nin üçüncü yarılanması 2 Ağustos’ta gerçekleşecek. Lakin, DonAlt bu olayın Litecoin’i 2023’ün en yüksek düzeylerine taşımayacağını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bir grafik üzerinde LTC yarılanmaları. İşte bu yüzden bunu yarım yıldan uzun bir müddet evvel lisana getirdim ve haftalar evvel bıraktım. Yarılanma artık bir boğa katalizörü değil. Bir küme insanın yalnızca beklentiyle satın aldığı bir sürükleme. Ancak nedense, beşerler iki hafta kala hala bu şeyi satmaya devam ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar! 1Kaynak: DonAlt/Twitter

Kripto analisti, dördüncü yarılanma beklentisiyle 2026’da Litecoin’i tekrar biriktirmeyi planladığını söylüyor. Analist, “Belki üç yıl içinde tekrar LTC satın almayı düşünürüm,” diyor. Litecoin ve Bitcoin (LTC/BTC) oranına bakıldığında DonAlt, paritenin yarılanmadan sonra kıymetinin %80’inden fazlasını kaybetme geçmişine sahip olduğunu belirtiyor. DonAlt, grafik eşliğinde “Her yeni yarılanmadan sonra LTC ve BTC,” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar! 2Kaynak: DonAlt/Twitter

Bitcoin’in görünümü zayıf!

Bitcoin’e gelince, DonAlt, BlackRock’ın spot tabanlı bir BTC borsa yatırım fonu (ETF) için teklif verdiğinin duyurulması ve Ripple’ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile yasal savaşında büyük bir zafer kazanması üzere çok sayıda yükseliş haberinin ortaya çıkmasına karşın kripto hükümdarının zayıf göründüğünü söylüyor. Buradan hareketle analist, şu yorumu yapıyor:

Günlük takviyede düşüş eğiliminde olmak çok güç. Fakat, olumlu haberler bitmek bilmezken ve klasik piyasalar uygun giderken dayanağa sarıldığımız için yükseliş eğiliminde olmak benim için imkansız. Daha kısa vadeli oyunlar için 30.600 doların üzeri ya da 27.000 dolar civarı benim için farklı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar! 3Kaynak: DonAlt/Twitter

STG, güçlü bir biçimde artacak mı?

Stargate Finance (STG) fiyatı, Ocak 2023’ten beri oluşmakta olan yükselen bir dayanak çizgisinin altına düştü. Bu çizgi fiyat için birçok defa dayanak sağladığından, altındaki kırılma trendde aşağı taraflı bir kaymaya işaret etti. Lakin, keskin bir düşüş yerine, STG’nin fiyatı 0,54 dolarlık dayanak düzeyinden toparlandı. İki retten sonra (kırmızı oklar), fiyat 10 Temmuz’da bu çizgiyi geri aldı. Ayrıyeten, evvelki bozulmanın yalnızca bir sapma olduğunu gösterdi. Bu tıp hareketleri çoklukla güçlü bir yükseliş trendi takip eder.

18 Temmuz’da fiyat bu çizgiyi başarılı bir formda dayanağa çevirdi (yeşil ok). Günlük RSI göstergesi 50’nin üzerinde olduğu ve üst istikametli trend izlediği için daha fazla üst istikametli hareketi destekliyor. Bu nedenle, STG’nin fiyatının 0,71 dolar direnç düzeyine ve 0,84 dolara yükselme mümkünlüğü var.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar! 4STG günlük grafik. Kaynak TradingView

Teknik göstergeler, STG fiyatının muhtemelen bir sonraki direnç düzeyi olan 0.71 dolara yükseleceğini gösteriyor. Fiyatın bu düzeye nasıl reaksiyon vereceği, büyük ihtimalle uzun vadeli eğilimi belirleyecek.

XRP rallisi potansiyel olarak sona eriyor

XRP, token’ın süreç hacmi azalma belirtileri gösterdiğinden bir sonuca yanlışsız ilerliyor. Şu anda lokal tepesinin yakınında süreç gören süreç hacmindeki daima düşüş, potansiyel olarak XRP için fiyatın bilakis dönmesine yol açabilir. XRP’nin süreç hacmi, SEC’e karşı kazanılan tarihi mahkeme zaferinin akabinde, etkileyici fiyat rallisinin ortasında izlenmesi gereken kritik bir öge oldu. Token’ın fiyat artışına katkıda bulunan ticaret hacmindeki değerli artışla birlikte, son düşüş piyasa hassaslığında bir değişime işaret edebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar! 5Kaynak: TradingView

Hacimdeki düşüş, XRP içeren süreç sayısının azaldığını gösteriyor. Bir fiyat rallisi bağlamında, bu çoklukla traderların potansiyel olarak bir piyasa değişimi bekleyerek kar almaya yahut satın alma faaliyetlerini azaltmaya başladığını gösterir. Bu durum, XRP’nin lokal doruğuna yakın süreç gördüğü gerçeğiyle birleştiğinde, tokenin son fiyat seyahatinde bir devrilme noktasına yaklaşıyor olduğumuzu gösteriyor. Hacimdeki bu düşüş devam ederse, muhtemelen fiyatın bilakis dönmesine neden olur.

ADA ikinci bir nefes mi alıyor?

Cardano (ADA), değerli bir düşüşün akabinde ayağa kalkma belirtileri gösteriyor. Son ralli sırasında pahasının yaklaşık %70’ini kaybettikten sonra, ADA son iki günde %8’lik bir yararla geri döndü. Böylelikle, potansiyel bir trend dönüşüne işaret etti. ADA son vakitlerde çılgın bir seyahat yaptı. Birinci ralli sırasında yükseldi. Lakin önemli bir düşüşle karşılaştı. Bu süreçte karlarının birçoklarını sildi. Bununla birlikte, son 48 saat içinde ADA’nın fiyatında gözle görülür bir canlanma yaşandı. Bu da tokenın ikinci rüzgarını yakalayabileceğine işaret ediyor.

Bu fiyat artışı, ADA’nın süreç hacmindeki artışla da destekleniyor. Süreç hacmindeki artış tipik olarak piyasada artan ilgi ve faaliyet manasına gelir. ADA için, süreç hacmindeki bu artış, traderlar ve yatırımcılar ortasında yenilenen itimat manasına geliyor. Bu da muhtemelen ADA’nın tekrar lokal doruğuna hakikat ilerlemesi için gerekli ivmeyi sağlayacak. ADA yine yükselmeye çalışırken, yatırımcılar ve traderlar bu eğilimleri yakından izliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SHIB, LTC, XRP, BTC, STG ve ADA: Sıradaki Düzeyler Bunlar! 6

SHIB son süreç seanslarında tekrar dirence çarptı

Shiba Inu (SHIB), 50 günlük üssel hareketli ortalamasını (EMA) 0,00000785 dolarda test etti. Böylelikle, değerli bir direnç düzeyine ulaştı. SHIB fiyat hareketindeki bu değerli dönüm noktası, potansiyel olarak token’ın piyasa dinamiklerinde yaklaşan bir değişime işaret ediyor. SHIB fiyatının mevcut süreç hacmi bilhassa dikkat cazibeli değil. Ayrıyeten, gün boyunca nispeten sabit kaldı. Bu hacim düzeyleriyle, SHIB’nin kıymetli bir atılım gerçekleştirmesi muhtemel değil. Bununla birlikte, satış baskısının azalması halinde senaryonun değişmesi mümkün.

Satış baskısının düşük kalması halinde, SHIB 50 günlük EMA’sının üzerine çıkma gücü bulabilir. Lakin, bu türlü bir yükseliş gerçekleşse bile, SHIB fiyatının daha sonra bir geri dönüşle müsabakası mümkün.

Mark Yusko: Bitcoin %880’in üzerinde patlayacak!

Kripto hedge fonu Morgan Creek Digital’in kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’in (BTC) altı haneli sayılara ulaşacağı konusunda optimist. Yusko, yeni bir Wolf of All Streets röportajında, Bitcoin’in altının dijital muadili olarak kabul edilmesi halinde, potansiyel olarak pahalı metalle tıpkı piyasa pahasına ulaşabileceğini söylüyor. Ayrıyeten, bunun da mevcut düzeylerden 300.000 dolarlık bir fiyata %887 olacağını kaydediyor. Bu bağlamda Yusko, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin’in piyasa kıymetinin kabaca altının piyasa bedeline eşit olması gerektiği üzere makul bir varsayımınız varsa, Bitcoin’in dijital altın olduğunu ve temel para rolünü oynadığını söyleriz… Altını 12 trilyon dolara yuvarlayalım, ki muhtemelen öyledir. Fakat şöyle bir şey var, bu altının yarısı para değil. Mücevherler, kadehler ve nitekim para olarak kullanılmayan şeyler. Yani bu yarısı 6 trilyon dolar. Buradan 10 katına çıkar. Şu anki fiyatı 30.000 dolar, 10 katı 300.000 dolar eder. 300.000 dolar benim için o kadar kolay ki tartışmaya bile gerek yok…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap