Şeriat Uyumlu Islamic Coin Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Şeriat Uyumlu Islamic Coin Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Şeriat Uyumlu Islamic Coin Yatırımcıların İlgisini Çekiyor

Islamic Coin, Haqq topluluğu tarafından işletilen blokzincirinin lokal para ünitesidir ve etik öncelikli Şeriat uyumlu bir finansal ekosistemi güçlendirmeye adanmıştır. Misyonu, dünyanın Müslüman toplumuna dijital çağ için, inovasyon ve hayırseverliği desteklerken meselesiz süreç ve etkileşim sağlayacak bir finansal araç sunmaktır.

Haqq topluluğunun blokzincir ağı risk sermayedarlarının radarında Toplam arzı sonlu olan Islamic Coin, helal bir varlığın tüm kriterlerini karşılamaktadır. Her ihracın %10’u, İslam ile ilgili teşebbüslere daha fazla yatırım yapılması için Evergreen DAO’ya yatırılır yahut Müslüman hayır kurumlarına bağışlanarak topluma direkt ekonomik bedel kazandırılır.

Haziran 2022’de para ünitesi, dünyanın önde gelen Müslüman otoriteleri tarafından verilen bir Fetva aldı. Daha sonra Ağustos ayında, Islamic Coin özel bir satış sırasında 200 milyon dolar yatırım toplayarak tüm yılın rekorunu kırdı. Kasım 2022’de Islamic Coin, Orta Doğu Blockchain Ödülleri’nde En Umut Verici ESG Kripto mükafatını kazandı.

Islamic Coin sürdürülebilirlik, etik ve şeffaflığa odaklanmaktadır. Cüzdan bilgileri gnosis- safe.io üzerinden açık bir formda erişilebilir durumdadır. Öte yandan Islamic Coin, global dijital finans önderi Republic bünyesindeki web3 danışmanlık kümesi Republic Crypto ile çalıştığını duyurdu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan açıklamaya nazaran kelam konusu iş birliği, Islamic Coin’in pazara açılma stratejisini teşvik etmek için kapsamlı bir çalışma ortaya koyarken, tokenomik, DAO yönetişimi ve uzun vadeli ekonomik yarar bedeline odaklanan danışmanlık hizmetlerini de içeriyor.

Republic Crypto ayrıyeten potansiyel stratejik ortaklar, borsalar ve piyasa yapıcılarla bağlantı kurmaya da yardımcı olacak. Bunun yanı sıra Islamic Coin, Eylül 2023’te Republic’in perakende yatırım platformunda OpenDeal Broker tarafından kolaylaştırılan bir Reg D halka açık token arzı gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Halka arzın akabinde, Islamic Coin’in memleketler arası topluluğu, likidite sunma, varlıklarını stake etme ve likidite madenciliği etabında token kazanma seçenekleri de dahil olmak üzere çeşitli avantajlardan yararlanacaktır.

Kuruluşundan bu yana platforma yönelik ilgi süratle artarken, öne çıkan mevzuların birden fazla kilit paydaşlıklar ve stratejik yatırımlar oldu. Büyüyen bir risk sermayesi ve özel sermaye listesi, büyük ölçüde global benimseme açısından elde edebilecekleri nedeniyle onu desteklemeye devam ediyor.

Optic Capital yatırımı

Optic Capital’in yatırımı, kripto para ünitesini destekleyen bu büyük risk sermayesi şirketleri ve özel fonlar kümesine ekleniyor. Husus hakkında değerlendirmelerde bulunan Optic Capital Yönetici Ortağı “Islamic Coin’in eşsiz eser pazar ahengi, 1 milyardan fazla potansiyel yeni blok zinciri kullanıcısından oluşan bir topluluk için bir yol geliştiriyor.

Proje son derece farklılaştırılmış, kopyalanması sıkıntı ve karmaşık bir benimseme problemini şık bir halde çözüyor. Oyundaki potansiyel dinamikleri anladığımızda, bizim için desteklenmesi gereken bariz bir platform üzere görünüyordu” diye konuştu. Temmuz ayında Islamic Coin grubu, çığır açan finansmanını 400 milyon dolara çıkarmak için yatırımcılardan 200 milyon dolar topladığını duyurdu. Finansman iştirakçileri ortasında Alpha Blue Ocean’s ABO Digital, DF101 ve Futurecraft Ventures yer alıyor. Proje ayrıyeten birkaç yüksek net pahaya sahip bireyden (HNWI’ler) de fon aldı.

Finansmanın yanı sıra, Islamic Coin dünya çapında kıymetli iştiraklere imz attı. Bunlar ortasında yakın vakitte duyurulan DDCAP Group, Holiday Swap ve 300’den fazla İslami Banka ile entegrasyon kelam konusu. MENA bölgesinde proje, medikal, sıhhat, göçmenlik ve turizm dallarında beş paydaşlık kurdu. Islamic Coin ve HAQQ ayrıyeten Web3 ve birden fazla bölümün inovasyon ortakları olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap