Senatör Ted Cruz’dan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması

Senatör Ted Cruz’dan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması

Paylaş
BTC Piyasası: Senatör Ted Cruz’dan Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Teksas Senatörü Ted Cruz, yetkililerin kontrol edememesi sebebiyle bir Bitcoin (BTC) destekçisi olduğunu ifade etti. Cruz ayrıca Çin’in de aynı nedenle kripto yasağı koyduğunu ileri sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cruz ayrıca, Kanada hükümetinin Özgürlük Konvoyu protestocularının varlıklarını dondurduğu Justin Trudeau’nun Acil Durum Yasasına da karşı çıktı.

Komünistler, Denetleyemedikleri İçin Bitcoin’i Sevmiyor

Ted Cruz, Bitcoin’in özgürlüğü ve ademi merkeziyetçiliği temsil ettiğini söyledi. Ona göre hiçbir hükümet veya kuruluş varlığı kontrol edememektedir ve Çin de bu sebeple yasaklama yoluna gitti.

Cruz, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren’ın “tamamen aynı nedenle” Bitcoin’e karşı çıktığını öne sürdü:

“Çinli komünistler ve Elizabeth Warren, varlıklarınızı, birikimlerinizi, konuşmanızı, hayatınızı, çocuklarınızı ve her kararınızı kontrol etmek istiyor”

Senatör Warren, en azılı Bitcoin karşıtlarından birisi olarak tanınıyor.

Bu ayın başlarında binlerce Kanadalı, hükümetin pandemi kısıtlamalarını protesto etti. Yaşanan huzursuzluğun sonucunda yetkililer, finansal kurumların banka hesaplarını dondurmalarını istedi ve yerel kripto para borsalarından da aynısını yapmalarını istedi.

Cruz, Bitcoin’in diğer varlıklardan farklı olduğunu açık bir biçimde ortaya koymak için kripto şirketi Nunchuk’tan Kanada Yüksek Adalet Mahkemesi’ne gönderilen bir mektuba atıfta bulundu.

“Yazılımımız ücretsizdir. E-posta adresleri dışında herhangi bir kullanıcı kimliği ve bilgisi toplamıyoruz. Bu nedenle, kullanıcılarımızın hesaplarını donduramayız. Hareket etmelerini engelleyemeyiz. Bu tasarım gereğidir”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap