Securitize, Avrupa’da tokenize güvenlik başlattı

Securitize, Avrupa’da tokenize güvenlik başlattı

Paylaş
BTC Piyasası: Securitize, Avrupa’da tokenize güvenlik başlattı

Securitize, Avrupa’da tokenize edilmiş güvenlik protokolü başlattığını duyurdu.

Şirket Avrupa‘da başlattığı tokenize güvenliğin akabinde ABD ve Avrupa’da bunu başaran birinci firma olmayı hedefliyor. Şirket, gerçek dünya varlıklarını dijital token’lar haline getirme konusunda öncü olmaya devam ediyor.

Securitize, gayeleri doğrultusunda Avrupa ve ABD’de ataklarına devam ediyor

Securitize, tokenleştirilmiş menkul değer ihraç ve ticaretini Avrupa’da başlatan birinci firma olma gayesiyle çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, İspanyol gayrimenkul yatırım iştiraki Mancipi Partners’ın öz sermayesini temsil eden tokenize edilmiş menkul değerleri Avrupa’da piyasaya sürmeye başlamış durumda.

Mancipi Partners’in pay senetleri Avalanche Blockchain’inde temsil edilecek ve Eylül ayında ikincil piyasada süreç görmeye başlayacak. Sunum, İspanya Hazine ve Milletlerarası Finans Genel Sekreterliği’nin onayından bir ay kadar sonra gerçekleşti. Bu onay, sonlu sayıda işletme ve yatırımcıya dijital varlık menkul değerleri dağıtmak için firma tarafından kontrollü bir “korumalı alan” altında süreç yapma müsaadesi veriyor.

BTC Piyasası: Securitize, Avrupa’da tokenize güvenlik başlattı 1

Korumalı alan mühleti yaklaşık altı ay sonra sona erdiğinde ve firma Avrupa Birliği Pilot Rejimi’nden onay aldığında, Securitize İspanya ve AB çapında daha geniş tokenleştirilmiş menkul değerler ihraç etme, yönetme ve ticaretini gerçekleştirme planları yapıyor.

Securitize’in kurucu ortağı Carlos Domingo, bu gelişmeyi şu halde tabir ediyor:

“Securitize, hem ABD’de hem de Avrupa’da tokenleştirilmiş menkul değerleri ihraç edip ticaretini yapabilen birinci firma olmanın gururunu yaşıyor ve AB’nin dijital varlıklar için yeni pilot rejimi kapsamında bunu başaran birinci şirket.”

Domingo ayrıyeten Avrupa işletmelerinin, sermaye artırımı ve likidite elde etme konusunda potansiyel vergi avantajları sunan bu yeniliğin kıymetli bir faydalanıcısı olacağını vurguluyor.

Securitize, tokenleştirilmiş menkul değer tekliflerine yatırımcıların erişimini artırmak maksadıyla Mayıs ayında varlık yöneticisi Hamilton Lane ile iştirak kurmuştu. Bu çeşit iş birlikleri ve Avrupa’da başlatılan teşebbüsleriyle Securitize, tokenleştirilmiş menkul değerlerin finansal dünyada daha geniş bir benimseme ve kullanım alanı bulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap