SEC’ten Ripple davasında temyiz isteği

SEC’ten Ripple davasında temyiz isteği

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC’ten Ripple davasında temyiz isteği

SEC, Ripple davasında temyize başvurdu.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Ripple davasındaki kararı temyize götürüyor. SEC’in davanın kararı akabinde bu hamleyi ne vakit yapacağı ise merak konusuydu.

SEC, Ripple kararında temyize gidiyor

Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Ripple Davası’nda orta temyiz için müsaade istemek maksadıyla New York’un Güney Bölgesi Mahkemesi’ne bir mektup gönderdi. Bununla birlikte SEC’in bu kararın sonrasında temyize gidip gitmeyeceği merak konusuydu.

SEC yaptığı açıklamada, Ripple Labs davasındaki özet kararın orta temyiz başvurusu için müsaade istemek üzere New York’un Güney Bölgesi Mahkemesi’ne bir mektup sunduğunu belirtti.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC’ten Ripple davasında temyiz isteği 1

Düzenleyici kurum, mahkemenin sanıkların kripto varlık ticaret platformları üzerinden XRP alıcılarına yönelik “Programatik” teklifleri ve satışlarının, birebir vakitte Ripple’ın personellik ve hizmetler karşılığında gerçekleşen “Diğer Dağıtımlarının” Menkul Değerler Kanunu kapsamında menkul değerlerin teklifini yahut satışını içermediğini onaylamasını hedefliyor. Düzenleyici mektupta ayrıyeten, “WJ Howey Co., 328 US 293 (1946)” kararına atıfta bulunuldu.

SEC, sanıkların mektuba karşılık vermesinden iki gün sonra olan 18 Ağustos tarihinde, bir brifing programı sunmak üzere açılış brifingini sunmayı önerdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap