SEC’ten Binance yorumu: İvedilikle denetlenmeli!

SEC’ten Binance yorumu: İvedilikle denetlenmeli!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC’ten Binance yorumu: İvedilikle denetlenmeli!

SEC, Binance’in ve müşteri varlıklarını koruma etme biçiminin ivedilikle denetlenmesi gerektiğini belirtti. Kurum ayrıyeten CEO Brian Shroder da dahil olmak üzere Binance.US’teki birkaç değerli ayrılık hakkında da açıklamalarda bulundu.

SEC acil inceleme talep etti

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ve Binance ortasındaki tansiyon sürerken, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’ndeki duruşma öncesinde borsa ile ilgili yeni suçlamalar gündeme geldi. Düzenleyici kurum, müşteri varlıklarıyla ilgili makul bilgiler istedi, lakin Binance.US’nin ardındaki şirket olan BAM’ın, şimdiye kadar bunu yerine getirmediği belirtildi.

SEC, öbür alanların yanı sıra BAM’ın teknolojik altyapısı ve yazılımının da incelenmesini istediğini söyledi. Ayrıyeten kurum, “SEC’in şimdiye kadar gerçekleştirebildiği sonlu inceleme, bir incelemeye acil muhtaçlık olduğunu göstermektedir.” sözlerini kullandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC’ten Binance yorumu: İvedilikle denetlenmeli! 1

“Soruşturma muhtaçlığı arttı”

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ayrıyeten, CEO’su Brian Shroder da dahil olmak üzere Binance.US’den ayrılan birkaç değerli yönetici hakkında da yorum yaptı.

Binance.US’te hukuk lideri Krishna Juvvadi ve baş risk sorumlusu Sidney Majalya da geçen hafta ayrılma kararı almıştı. Tüm bu yaşananlar üzerine BAM çalışanlarının süratle artan kitlesel göçünün, bu hususlarla ilgili olarak hızlandırılmış soruşturma gereksinimi daha da artırdığı kaydedildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap