SEC’ten Binance çıkışı: “Yaptığı süreçler illüzyondu”

SEC’ten Binance çıkışı: “Yaptığı süreçler illüzyondu”

Paylaş
BTC Piyasası: SEC’ten Binance çıkışı: “Yaptığı süreçler illüzyondu”

ABD’nin sermaye piyasası kontrol, nezaret kurumu SEC’in savına nazaran kripto para devi Binance‘in ABD’deki bağlı iştiraki Binance US’in, faaliyete geçtiğindeki süreçlerinin bir kısmı “illüzyon”du.

İşlem hacimlerini şişirdi iddiası

SEC, Binance CEO’su Zhao ve Binance US’in düzinelerce satış süreci kullanarak şirketin süreç hacimlerini şişirdiğini tez ediyor.

Zhao tarafından denetim edilen ve varlığı daha evvel ortaya çıkan bir İsviçre ticaret şirketi olan Sigma Chain tarafından tutulan kullanıcı hesapları, WSJ tarafından rapor edildi.

SEC, bu süreçleri kimin gerçekleştirdiğini belirtmedi. Regülatör, birkaç Binance çalışanının Zhao’nun yönlendirmesiyle Sigma Chain’in operasyonlarını gerçekleştirdiklerini savundu.

SEC, platformun Eylül 2019’da faaliyete geçmesinin sonraki günü, Sigma Chain hesapları ve Zhao ile kıdemli çalışanların sahip oldukları hesaplar ortasındaki süreçlerin, süreç hacminin yaklaşık %70’ini oluşturduğunu söyledi.

“SEC’in wash trading’e (yanıltıcı bir etkinlik göstermek için bir finansal aracın tıpkı anda alım ve satımını yapmak) ait tezlerinin büsbütün temelsiz olduğuna ve aşağıdaki konulara dayandığına kuvvetle inanıyoruz.” diye konuşan Binance.US sözcüsü, gerçeklerin temelden yanlış anlaşıldığını ve ilgili yasanın yanlış uygulandığını söyledi.

Sözcü ne Zhao ne de Binance’in wash trading içine girmediklerini yahut buna tolerans göstermediklerini vurguladı.

Bu makale birinci olarak Ekonomim üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap