SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!

SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek!

Düzenleyicinin kripto uygulayıcısı, SEC’in kripto sanayisi için daha fazlasını sakladığına dair geniş savlarda bulundu. Tekrar de David Hirsch, ajansın mevcut dava yükünün ağır olduğunu kabul etti. Bu yüzden, SEC’in her şeyin peşinden gidemeyeceğini itiraf etti.

David Hirsch: SEC için Binance ve Coinbase yalnızca başlangıç!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) kripto üzerindeki baskıyı artırıyor. SEC’in Kripto Varlıkları ve Siber Ünitesi Lideri David Hirsch, Salı günü Chicago’da düzenlenen Menkul Değerler İcra Forumu’nda konuştu. Konuşmasında Hirsch, kripto dünyasını yakında ilgilendiren açıklamalar yaptı. Hirsch, Coinbase ve Binance dışında maddelere alışılmamış davranan öbür borsalar ve DeFi altcoinleri olduğunu söylüyor. Ayrıyeten SEC’in kripto şefi, kurumun bu projelerin peşini bırakmadığını belirtiyor.

BTC Piyasası: SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek! 1Piyasa pahasına nazaran en büyük 10 DeFi altcoin projesi. Kaynak: CoinMarketCap

David Hirsch, SEC için alışılmadık bir süratte dava açan icra dairesinin, bu iki büyük platformda görülen faaliyetlerin çabucak hemen aynısına karışan öbür firmaların farkında olduğunu ve bunları soruşturduğunu söylüyor. Ayrıyeten, dalın ahenk ihlallerinin “bu iki kuruluşun çok ötesinde geçerli olduğunu” vurguluyor. Bu bağlamda SEC’in kripto şefi, şu açıklamayı yapıyor:

Bu suçlamaları getirmeye devam edeceğiz. Kurum halihazırda federal mahkemelerde bir dizi karmaşık kripto davasına karışmış durumda. Ayrıyeten, (yakın tarihli bir Ripple kararını temyiz etme uğraşında görüldüğü gibi) her vakit tam bir muvaffakiyet elde edemiyor. Ortacılar konusunda faal olmaya devam edeceğiz. Bu, komiteciler, bayiler, borsalar, takas kurumları yahut bu alanda etkin olan, yetki alanımız dahilinde olan ve kayıt yoluyla yahut kâfi yahut eksiksiz açıklama yapmama yoluyla yükümlülüklerini yerine getirmeyen öbürleri olabilir.

BTC Piyasası: SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek! 2

SEC’in kripto şefi: DeFi projeleri de dikkatimizden kaçmıyor!

David Hirsch, DeFi altcoin projelerinin de icra ünitesinin dikkatinden kaçmayacağını söylüyor. Bu doğrultuda, “Soruşturmalar yürütmeye devam edeceğiz. Bu alanda etkin olacağız. Ayrıyeten, DeFi etiketini eklemek bizi çalışmalarımıza devam etmekten caydıracak bir şey olmayacak” diyor.

ABD menkul değerler düzenleyicisi daha evvel, düzenlenmiş işletmelerdeki (genellikle kapsamlı hukuk departmanlarına sahip büyük Wall Street firmaları) yanlış davranışları amaç aldığı ve süratli bir biçimde uzlaşma görüşmelerine başladığı nispeten sakin bir uygulama yaklaşımına alışkındı. Kripto varlık şirketlerine yönelik suçlamalar rutin olarak varlıklarını tehdit ettiğinden, ajansı mahkemeye götürme eğilimindeler.

BTC Piyasası: SEC’in Kripto Şefi: Bu Altcoinler İçin Daha Fazlası Gelecek! 3

Kurumun kripto dünyasını büsbütün kapsaması mümkün mü?

SEC’in sonlu bir yaptırım bütçesi var. Bu bütçe ekseriyetle müsabakaya alışkın olduğu finans devlerinden daha az, münasebetiyle bant genişliği hudutlu. Hirsch, “Devam eden çok sayıda davamız var,” diye kabul ediyor. Hirsch’ten evvel SEC’in kripto uygulama şefi olarak misyon yapan ve şu anda Willkie Farr & Gallagher’da çalışan aktifliğin moderatörü A. Kristina Littman, “Kapasiteniz varmış üzere hissediyorsunuz” diyor. Hirsch, SEC’in lakin bu kadar uzağa ulaşabileceğini itiraf ediyor. Bu doğrultuda, şu açıklamayı yapıyor:

SEC’in ya da rastgele bir kurumun direkt takip edebilecek kaynaklara sahip olduğundan daha fazla token var. Sanırım en son okuduğuma nazaran 20.000, 25.000 olabilir. Benzeri biçimde, kimileri kayıtsız borsalar olarak hareket eden bir dizi merkezi platform var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap