SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi

SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi

SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi.

Mahkemenin SEC ve Ripple ortasındaki davada açıkladığı özet kararı akabinde SEC açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte SEC, kararın yanlış olduğunu lisana getirdi.

SEC, Ripple davasındaki mahkeme kararının yanlış olduğunu söyledi

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) günü yaptığı açıklamada, federal bir yargıcın geçen hafta dönüm noktası niteliğindeki bir kripto davasında kurum aleyhine karar verirken kusur yaptığını söyledi. Bununla birlikte SEC, kararı temyize götüreceğinin sinyalini verdi.

ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres, kripto para ünitesi XRP satışlarının yaklaşık yarısının yatırımcı muhafaza maddelerini ihlal etmediği konusunda Ripple Labs’in lehine bir karar açıklamıştı. Torres’in kararı, SEC’in ekseriyetle yasadışı olarak satılan menkul değerler olduğunu söylediği kripto para üniteleri satışları nedeniyle SEC ile çaba eden öbür davalar için emsal teşkil edeceğinden değerliydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, XRP kararının yanlış olduğunu söyledi 1

Konuya dair birinci kere açıklama yapan SEC, bu kararın yanlış olduğunu söyledi. SEC’in avukatları, münasebetin “tüm bu temel menkul değerler yasası unsurlarıyla uzlaştırılmasının imkansız olduğunu” yazdı.

Bununla birlikte kararın açıklamasının akabinde temyiz konusunda bölüm öncülerinden açıklamalar gelmişti. Kimileri SEC’in bu kararı temyize taşımasının yıllar alabileceğini söz etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap