SEC üyesi Peirce: Bu toplantı kripto konusunda karar değiştirmek için fırsat

SEC üyesi Peirce: Bu toplantı kripto konusunda karar değiştirmek için fırsat

Paylaş
Uzman Coin: SEC üyesi Peirce: Bu toplantı kripto konusunda karar değiştirmek için fırsat

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) üyesi Hester Peirce, kripto paralara olan desteğine devam ediyor. Twitter hesabını genelde aktif olarak kullanan SEC üyesi buradan takipçilerine ve kripto para yatırımcılarına br çağrıda bulundu.

“Bu toplantı önemli bir şans”

Peirce attığı tweet’te SEC’nin “Yatırımcı Danışma Komitesi”nin yarın yapacağı ve kripto paraların konuşulacağı toplantının kurumun regülasyonlara bakış açısını değiştirmesi açısından bir şans olduğunu söyledi:

“SEC’nin “Yatırımcı Danışma Komitesi”nin yarınki toplantısı, kurumun kripto para regülasyonlarına bakış açısını değiştirmesi açısından önemli bir fırsat. Bu linke de yorumlarınızı bırakabilirsiniz.”

Spot ETF reddini eleştirmişti

Hatırlanacağı üzere Peirce, SEC’nin spot ETF’lere sıcak bakmaması konusunu da eleştirmiş ve bunun yatırımcıları da yanlış yönlere sevk ettiğini iddia etmişti. SEC üyesi ayrıca, “Başkan Gensler sert önlemler almaya devam edecek” demişti.

Fenomen coin’lere yatırım yapanlara tepki

Peirce, Dogecoin gibi fenomen kripto paralar konusunda da net bir duruş sergilemiş ve bu tür yatırımların riskli olduğunu belirterek “Sonra paranızı kaybedince devlete gelmeyin!” yorumunu yapmıştı.

Hatırlanacağı üzere Peirce Ağustos ayında SEC’nin, Poloniex borsasına kestiği 10 milyon dolarlık cezayla ilgili olarak da, “SEC, net kanunlar çıkarmak yerine şirketlere ceza kesiyor.” diyerek kurumunu yine eleştirmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap