SEC, Richard Schueler’a dava açtı

SEC, Richard Schueler’a dava açtı

Paylaş
BTC Piyasası: SEC, Richard Schueler’a dava açtı

SEC, Richard Scheler’a dava açtı.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) Richard Heart ismiyle bilinen Richard Schueler’a dava açtı. SEC’in tezi Heart’ın kayıtsız menkul değer satışı.

SEC, Richard Heart’a kayıtsız menkul değer satmak teziyle dava açtı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), Richard Heart ismiyle da bilinen Richard Schueler’a yönelik kayıtsız menkul değer satışı teziyle dava açtı. Richard Heart, tartışmalara neden olan Pulsechain, PulseX ve Hex projelerinin kurucusudur ve bu projeler için toplamda 1 milyar dolardan fazla fon topladığı argüman ediliyor.

SEC, dava sürecinde Heart’ın Hex, PulseChain ve PulseX projelerinin kayıtsız menkul değer satışı yoluyla federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiğini ve ayrıyeten yatırımcıların varlıklarının berbata kullanılması yoluyla dolandırıldığını öne sürdü.

BTC Piyasası: SEC, Richard Schueler’a dava açtı 1

Davanın merkezinde, Heart’ın projenin denetimini elinde tutarak projenin kıymetinin artacağına dair açıklamalar yaptığı, token sahiplerinin daha fazla token kazanmak için tokenlerini kilitlediği staking özelliğini kullandığı bulunuyor.

SEC ayrıyeten Heart’ın daha evvel Hex’in bedelinin değerli ölçüde artacağını argüman ederek yatırımcıları yanılttığını da belirtti. Davada Hex’in pahasının tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yüzde 98,4 oranında düştüğü ve öteki iki projenin tokenlerinin neredeyse bedelsiz hale geldiği kaydedildi.

Buna ek olarak, SEC, Heart’ın en az 12 milyon dolarlık müşteri fonunu kendi şahsî lüks eserleri için kullanarak yatırımcıları dolandırdığı argümanında bulunuyor. Bu lüks eserler ortasında bir McLaren spor arabası, bir Ferrari ve beş saat yer almaktaydı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap