SEC, Quantstamp’e suçlamada bulundu

SEC, Quantstamp’e suçlamada bulundu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Quantstamp’e suçlamada bulundu

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Quantstamp’in 2017’de gerçekleştirdiği ICO için suçlama yöneltti.

SEC‘in kripto para bölümü üzerindeki baskısı artmaya devam ediyor. Bununla birlikte, SEC artık Quantstamp’in 2018’de yaptığı ICO’a yönelik bir suçlama yaptı.

SEC, Quantsptamp’in ICO’suna dair suçlamalarda bulundu

SEC, Quantstamp’a 2017 yılında gerçekleştirdiği 28 milyon dolarlık ICO’su için suçlamada bulundu. Bu suçlamaların akabinde Quantstamp, fiyatları ödemeyi kabul etti ve ICO’dan elde edilen geliri geri ödeyecek.

Quantstamp, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından kayıtsız bir “kripto varlık menkul kıymetleri” ICO’su yürütmekle suçladı. Şirket, SEC’in suçlamalarını kabul ederek çözmek konusunda iş birliğine vardı.

SEC’in incelemesi sonucunda, Quantstamp’ın Ekim ve Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşen ICO’sunun yaklaşık 5 bin yatırımcıya satarak 28 milyon doların üzerinde bir fon topladığı belirlendi. Bu fonlarla şirket, otomatik akıllı mukavele güvenlik kontrol platformunu geliştirmeyi ve pazarlamayı amaçlamıştı.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Quantstamp’e suçlamada bulundu 1

Quantstamp’ın hizmetinin büyük pazar potansiyeli olduğuna dair vurgusu, yatırımcıların QSP token’larının kıymetinin artmasını beklemelerine yol açmıştır. Lakin SEC’e nazaran, Quantstamp, bu token’ların teklifini ve satışını kaydetmedi. Bununla birlikte, bu durum federal menkul değerler maddelerinin kayıt kararlarını ihlal etmiş oldu.

SEC’in kararı, Quantstamp’ın suçlamaları kabul ettiği ve fonları etkilenen yatırımcılara iade etmek için bir “Adil Fon” kurulmasını kabul ettiği tarafındadır. Ayrıyeten, şirketin kendi QSP token varlıklarını kalıcı olarak devre dışı bırakacağı yahut imha edeceği belirtilmiştir.

Ayrıca SEC buyruğu, Quantstamp’ın artık otomatik akıllı mukavele güvenlik kontrolünü çalıştırmadığını yahut desteklemediğini de belirtmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap