SEC, mahkemeden Ripple orta kararına itirazının kabul edilmesini istedi

SEC, mahkemeden Ripple orta kararına itirazının kabul edilmesini istedi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, mahkemeden Ripple orta kararına itirazının kabul edilmesini istedi

SEC, Ripple davasındaki orta karara yaptığı itirazın sürece koyulması için mahkemeden itirazın kabulünü istedi.

SEC, yıllardır süregelen Ripple davasında aleyhine bir karar açıklanmasının akabinde mahkemeye itiraz etti. SEC, bu itirazın kabul edilip sürece konması için baskısını sürdürüyor.

SEC, mahkemeye yaptığı müracaatın kabulünü istiyor

SEC, Ripple Labs ile devam eden davada orta temyiz müracaatının onaylanması için talepte bulundu. Bu talep, SEC‘in daha evvel davadaki yargıç tarafından orta temyiz müracaatında bulunabilmesine müsaade verildiğini açıklamasının akabinde geldi.

Ripple’ın, SEC’nin bu atılımına cevap olarak 1 Eylül’e kadar mühleti olduğu belirtiliyor. SEC, bu ayın başlarında, Temmuz ayındaki kısmi mağlubiyete itiraz etme niyetini açıklamıştı. Bu, XRP token fiyatında yükselmeye neden olmuştu.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, mahkemeden Ripple orta kararına itirazının kabul edilmesini istedi 1

SEC avukatları, mahkemenin Ripple davasını ele alma biçiminin, öbür bekleyen davalar üzere kıymetli kripto ticaret platformları Binance ve Coinbase ortasındaki davalar üzere “önemli bir etkiye” sahip olabileceğini savundu. SEC ayrıyeten, bu sorunların “görüş ayrılığına neden olan kıymetli tüzel münasebetleri içerdiğini” belirterek, acil bir temyizin gerekliliğini vurguladı.

Ripple, SEC’in bu atılımına karşı çıkarak, tüm sıkıntıların temyizden evvel çözülmesi gerektiren bir durumun olmadığını argüman etti. Ripple ve SEC ortasındaki uyuşmazlık, SEC’in Ripple’ı XRP satışları yoluyla 1,3 milyar dolar toplamakla suçlamasıyla 2020 yılına dayanıyor.

Önceki bir kararda yargıç Analisa Torres, Ripple’ın programatik olarak isimlendirilen kimi XRP satışlarının menkul değerler maddelerini ihlal etmediğine karar verdi. Lakin SEC, “diğer dağıtımlar” ismini verdikleri XRP tekliflerinin ve satışlarının menkul değerler olarak kabul edilmesi için bu karara itiraz ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap