SEC Lideri Yarın Konuşacak: Coinbase, Milletvekillerini Uyardı!

SEC Lideri Yarın Konuşacak: Coinbase, Milletvekillerini Uyardı!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Lideri Yarın Konuşacak: Coinbase, Milletvekillerini Uyardı!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) Lideri Gary Gensler, yarın ABD Senatosu Bankacılık Komitesi önünde tabir verecek. Bu kritik duruşma öncesinde, önde gelen kripto para borsası Coinbase SEC’i ve liderini eleştirdi.

Coinbase, milletvekillerini SEC konusunda uyarıyor!

SEC lideri Gary Gensler, yarın TSİ 17.00’de ABD Senatosu Bankacılık Komitesi önünde söz verecek. Gensler’in yapacağı bu konuşma öncesinde kripto borsası Coinbase, SEC’in sırf yaptırım yaklaşımıyla düzenleme yapmasını eleştirdi. Senato Bankacılık, Konut ve Kent İşleri Komitesi, 12 Eylül 2023 Salı günü ABD SEC’in nezareti konusunda tam bir komite duruşması gerçekleştirecek.

Kripto borsası, kesimdeki iş kaybını riske atmaktan kaçınmanın tek yolunun SEC’in çok baskıya son vermek için acil bir yasal yaklaşım benimsemesi gerektiği konusunda ihtar yapıyor. Yalnızca uygulama yaklaşımının düzenleyici belirsizliğinin 2030 yılına kadar 4 milyon işi riske attığını söylüyor. Coinbase açıklamasında, uygulama yoluyla yapılan düzenlemenin, web 3.0 geliştirmenin off-shore ülkelere kayması nedeniyle önümüzdeki 7 yıl içinde ABD’yi 1 milyon geliştirici işini ve 3 milyon ilgili teknik olmayan işi kaybetme riskiyle karşı karşıya bıraktığını belirtiyor. Bu bağlamda borsa şunları kaydediyor:

Kripto düzenlemesi oluşturmaya yönelik yasal bir yaklaşım, tüketicinin korunmasını sağlamanın ve ayrıyeten dijital varlık inovasyonunun ve bunun yarattığı işlerin ABD’de kalmasını sağlamanın en uygun yoludur.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Coinbase de SEC’in kripto aksisi yaptırımlarının kurbanı oldu. SEC, Haziran 2023’te borsayı, kayıtsız bir kurulcu, borsa ve takas kurumu olarak faaliyet göstermekle suçladı.

Ripple davası kararı duruşma sırasında gündeme gelecek mi?

Milletvekillerinin ABD SEC’in XRP davasındaki son kaybını gündeme getirip getirmeyeceği şimdi muhakkak değil. Bununla birlikte beklentiler en muhtemel gündemin Ripple davası olacağı istikametinde. Ayrıyeten, Gensler’e Blackrock, Ark Invest, Fidelity ve gibisi finans devlerinin spot Bitcoin ETF başvurularına yönelik sorularının gelmesi de mümkün. Zira SEC, spot Bitcoin ETF müracaatlarına bağlantı kararlarını erteledi. Bu da piyasada satışı tetikledi ve SEC’e karşı yansılara yol açtı. Coinbase borsasının ihtarları da bu gelişmelerine ortasında geliyor.

BTC Piyasası: SEC Lideri Yarın Konuşacak: Coinbase, Milletvekillerini Uyardı! 1

Burada Yargıç Analisa Torres, Ripple’ın ferdi alıcılara token satışının bir menkul değer süreci olmadığına hükmetti. Daha evvel SEC, Ripple davasındaki süreksiz temyiz başvurusunu daha fazla destekleme yoluna gitti. Bu doğrultuda mahkemeye temyiz için yanıtı bir hukuk muhtırası verdi. Senato oturumunun akabinde Gensler’in Lehman’ın Çöküşünün 15. Yıldönümü Konferansında sanal bir sohbet etkinliğinde konuşması planlanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap