SEC Lideri Uyardı: Bu Çizgi Aşılırsa Baskılar Artar!

SEC Lideri Uyardı: Bu Çizgi Aşılırsa Baskılar Artar!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Lideri Uyardı: Bu Çizgi Aşılırsa Baskılar Artar!

SEC Lideri, bir çizgi çekti ve bunu aşması halinde yapay zekaya darbe vurmaya kelam verdi. Yaptığı açıklamalara nazaran SEC Lideri Gary Gensler, yapay zeka ekosistemini yakından izliyor. Bu doğrultuda, komitenin rastgele bir piyasa manipülasyonu gayretini çökerteceğini söylüyor.

SEC Lideri yapay zeka düzenlemesi hakkında konuştu!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) yaptırım hareketleri hudut tanımıyor. Bu sefer de Yapay Zeka (AI) üzere gelişmekte olan teknolojiler artık komitenin radarına girdi.

SEC Lideri Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde yapay zekanın piyasa dinamiklerine müdahale etme ve bozma potansiyelden bahsetti. Lakin, bu durumun SEC’in gazabını çekeceğini belirtti. Bu hafta başında Ulusal Basın Kulübü önünde konuşan Lider, dehşetli aktörlerin ABD piyasalarını etkilemek ya da halkı korkutmak için yapay zekayı kullanmaya çalışabileceğini söyledi. Bununla birlikte, bunun da kuruldan uygun bir cevap alacağını kaydetti. Gensler, birden fazla insanın düştüğü çelişkinin tersine, ‘menkul değerler maddelerine nazaran, dolandırıcılığın hangi biçimde olursa olsun dolandırıcılık olduğunu’ belirtti. Bu bağlamda SEC Lideri, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Kötü niyetli aktörler yapay zekayı şirketlerimizi etkilemek ya da halkı korkutmak için kullanmaya çalışabilir. Kusur yapmayın, menkul değerler maddelerine nazaran dolandırıcılık dolandırıcılıktır. SECGov, yatırımcıları, sermaye oluşumunu yahut daha geniş manada piyasaları tehdit edebilecek her türlü dolandırıcılığı tespit etmeye ve kovuşturmaya odaklanmış durumdadır.

Yapay Zeka ekosistemi yeni yeni şekilleniyor. Lakin OpenAI’nin piyasaya sürdüğü sohbet bot’u ChatGPT’nin akabinde bu alanda çok besbelli bir benimseme ve büyüme gördük. ChatGPT’nin ortaya çıkışı, yapay zekanın yapabileceklerinin bir sonu olmadığını kanıtladı. Uzmanlar, önümüzdeki birkaç yıl içinde, gözlemlenen bariz sonların ve aşılamaz görünen bu çeşit evvelki kullanım durumlarının yapay zeka tarafından çözülebileceğini söylüyor.

Bu ortada, ChatGPT’nin hem Tıp hem de Hukuk imtihanlarını âlâ bir marjla geçti. Bu yüzden, finans piyasasını sömürmek için botları eğitme mümkünlüğü yüksek. Bu nedenle SEC, dikkat alımlı bir formda kaşlarını çatacağını söyledi. SEC Lideri, ajansın piyasaların istismar edilebileceği yahut ziyan görebileceği her yolu belirlemek ve failleri buna nazaran kovuşturmak için elinden geleni yaptığını belirtti.

BTC Piyasası: SEC Lideri Uyardı: Bu Çizgi Aşılırsa Baskılar Artar! 1

Kripto ile ilgili çatışmalar devam mı edecek?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC, kripto ekosistemindeki bir çok oyuncuyu çökertti. Artık de yapay zeka hizmet sağlayıcılarını çökertmeyi planlayıp planlamadığı belirsizliğini koruyor. Geçtiğimiz yıl SEC için bilhassa ağır geçti. Zira Kraken kripto borsasnına dava açtı ve anlaştı. Şu anda sırasıyla kripto trade devleri Coinbase ve Binance ikilisine karşı faal bir davası var.

Ripple ve SEC davasındaki son XRP kararı kesim için hayli ehemmiyet arz ediyor. Zira, kripto dünyası yakın gelecekte öteki yaptırım aksiyonlarını şekillendireceğini düşünüyor. Bu bağlamda, çok değerli bir emsal teşkil ettiğini yönelik genel bir kanı var. Yapay zekâ bölümü şimdi yeni filizleniyor. Fakat, paydaşlar yakında Blockchain ekosistemindekilere katılarak bu gelişmekte olan teknolojilere rehberlik edecek özel bir düzenleme davetinde bulunabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap