SEC Lideri Senato’da Konuştu: Kripto Paralar Çok Ürkütücü!

SEC Lideri Senato’da Konuştu: Kripto Paralar Çok Ürkütücü!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Lideri Senato’da Konuştu: Kripto Paralar Çok Ürkütücü!

SEC Lideri Gary Gensler, Senato Bankacılık Komitesi’nde soruları yanıtladı. Dikkat çeken açıklamalarında, kripto paraların dolandırıcılık ve suiistimalle dolu bir alan olduğuna vurgu yaptı. Detaylar şu şekilde…

SEC Lideri kripto para piyasasının sıkıntılarını lisana getirdi

SEC Lideri Gensler, geçtiğimiz saatlerde Senato’da yaptığı açıklamalarda, kripto dünyasının “gerçek riskler” teşkil ettiğini belirtti. Uydurma haberler konusunda da görüşlerini paylaştı ve tasal riskler konusunda da açıklamalara yer verdi.

Senatör Bill Hagerty, toplantıda Grayscale kararı hakkında sorular sordu. Spot Bitcoin ETF’si onayı için Gensler’den beklentilerini öğrenmek istedi. Gensler, incelemelerin sürdüğünü ve takımın tekliflerini beklediklerini tabir etti.

BTC Piyasası: SEC Lideri Senato’da Konuştu: Kripto Paralar Çok Ürkütücü! 1

Oturumda, Gensler yapay zeka ve “deep fake” tehlikesine dikkat çekti. Finans piyasaları için önemli bir risk oluşturduğunu belirtti. Gensler, istifa haberleri hakkında da konuştu. Piyasa manipülasyonunu engellemenin değerli olduğunu vurguladı.

Senatörlerden Gensler’a takviye geldi

Senatör Sherrod Brown, Gensler’in yaptırımlarını destekliyor. Brown, dolandırıcılık ve sahtekarlığın katiyetle önüne geçilmesi gerektiğini belirtti. SEC’in kanunları uygulamak ismine araçlar kullanmasını mutlulukla karşıladı.

Senatör Cortez Masto, SEC’in takımını durumunu sorguladı. Gensler, kurumun gereğince büyük olmadığını lisana getirdi. Oturum, regülasyon gereksinimlerini ve kripto bölümünün durumunu gözler önüne serdi.

BTC Piyasası: SEC Lideri Senato’da Konuştu: Kripto Paralar Çok Ürkütücü! 2

Gary Gensler, Senato’da kripto paraların geleceğini masaya yatırdı

Soruları yanıtlarken Gensler, kesimdeki kaygılarını lisana getirdi. Dikkat çektiği bir öbür bahis ise “deep fake” haberler oldu. Gensler, yapay zeka takviyeli geçersiz haberlerin piyasalar için büyük bir tehdit oluşturduğunu vurguladı. Temmuz ayında SEC başkanlığından istifa edeceğine yönelik geçersiz haberlere örnek veren Gensler, bu stil haberlerin borsa ve kripto para fiyatlarını manipüle etmeye yönelik olduğunu belirtti.

“Çok ürkütücü, daha evvel böylesini görmedim”

Gensler ayrıyeten, dolandırıcılık ve berbata kullanımın önlenmesi için kurumların daha faal olması gerektiğine dikkat çekti. Bilhassa, kripto para bölümünün dolandırıcılık ve suiistimalle dolu olduğunu söz eden SEC lideri, bu alandaki uyumsuzluğun önemli bir sorun olduğunu belirtti. Gensler, “Bu alanda suistimallerle bu kadar dolu bir periyodu daha evvel görmemiştim” dedi.

https://twitter.com/BeosinAlert/status/1674618821766971392

“Yeterli değiliz”

Senato’daki oturumda, kripto paraların yasal düzenlemeleri masaya yatırıldı. SEC Lideri Gensler, kurumun yasal riskleri değerlendirdiğini vurguladı. Gensler, “Kurum sekiz yıl öncesine nazaran yalnızca %3 daha büyük. Kâfi değiliz” dedi. Gensler, yetkileri dahilinde hareket etmeye kararlı olduklarını belirtti. SEC’in maddeleri uygulama konusunda araçlara sahip olduğunu söyledi.

Başkan Sherrod Brown da konuşmasında, kripto para mevzuatının gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti. Kripto paraların tehlikelerini öne çıkaran Brown, dolandırıcılık ve sahtekarlığın temizlenmesi gerektiğini vurguladı. Brown, “Kripto paraların ne kadar tehlikeli olabileceğini gösterdi” dedi. Kripto paraların yalnızca birkaç “çürük elma” olmadığını belirten Brown, kripto dünyadaki sıkıntıların daha büyük olduğunu söyledi.

BTC Piyasası: SEC Lideri Senato’da Konuştu: Kripto Paralar Çok Ürkütücü! 3

Sonuç olarak, Gensler ve senatörler kripto paraların geleceği üzerine ağır bir tartışma gerçekleştirdiler. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız birinci açıklamalar esnasında, Bitcoin fiyatı bir noktada 26.600 dolara tırmandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap