SEC Lideri Konuşurken Bitcoin Harekete Geçti!

SEC Lideri Konuşurken Bitcoin Harekete Geçti!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Lideri Konuşurken Bitcoin Harekete Geçti!

SEC Lideri Gary Gensler, Senato bankacılık komitesi toplantısında çok sayıda spot Bitcoin ETF başvurusu üzerinde çalıştıklarını söz etti. Bu esnada, Bitcoin fiyatı 26.000 doları sert bir formda kırdı.

Gary Gensler Senato’da tabir verdi

Gensler, Senato bankacılık komitesinde değerli açıklamalar yaptı. Bilhassa, kripto para piyasasının daha sıkı bir düzenlemeye tabi olması gerektiğini belirtti. Gensler ayrıyeten, kripto paraların menkul değerler olarak düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda yetkililere yol göstermeye hazır olduklarını söz etti.

SEC Lideri, kripto paraların “yatırımcı muhafazası, piyasa istikrarı ve finansal istikrar” bakımından kıymetli riskler barındırdığını vurguluyor. Birebir vakitte, DeFi projeleri dahil tüm kripto para alanlarını düzenleyici bir çerçeveye alınması gerektiğini savundu. Gensler, kimi stablecoin’lerin de aslında menkul değerler olarak sınıflandırılabileceğine dair sinyaller verdi.

BTC Piyasası: SEC Lideri Konuşurken Bitcoin Harekete Geçti! 1

Gensler, konuşmasında piyasada şeffaflığı artırma ve yatırımcı muhafazasını sağlama maksadıyla teknoloji tarafsız bir yaklaşım benimsemek gerektiğini söyledi. Ayrıyeten, şu anda SEC’in nezareti altında olan kripto para borsalarının kâfi olmadığını belirtti. Bilhassa daha fazla kripto borsasının SEC kontrolüne alınması gerektiğini vurguladı.

Toplantıda, kripto paraların düzenlenmesi konusunda bir yasal çerçeve oluşturulması gerekliliği üzerinde durulurken, Gensler gelecekteki düzenlemelerin yatırımcıları korumak ismine “teknoloji tarafsız” bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini vurguladı.

“Çok sayıda spot Bitcoin ETF başvurusu üzerinde çalışıyoruz”

Toplanın öne çıkan başlıklarından biri, Grayscale’in davası ve spot Bitcoin ETF müracaatları oldu. Grayscale davasına ait mahkemenin kararını değerlendirdiklerini belirten Gensler, spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) müracaatları için gereken sürecin hâlâ devam ettiğini lisana getirdi. Gensler, “Grayscale davası kararını hala inceliyoruz. Elimizde çok fazla spot Bitcoin talebi evrakı var. Hepsini inceliyoruz,” tabirlerini kullandı.

Bu süreçte, SEC’in kripto paraların geleceği ismine attığı adımlar büyük bir merak konusu. Spot Bitcoin ETF’leri, yatırımcılara dolaylı yoldan değil, direkt Bitcoin maruziyeti sağlayacak. Bu nedenle, SEC’in onay süreci dal için büyük bir değer taşıyor. Piyasa oyuncuları açıklamaları yakından takip ederken, Bitcoin fiyatı kritik 26.000 dolar direncinin üzerine ulaştı.

Bitcoin fiyatı 26.000 doları aştı

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Bitcoin, 12 Eylül’de 25.200 dolar bölgesine vakit geçirdi. Saatlik grafikten de görüldüğü üzere, geçtiğimiz dakikalarda bir noktada 26.600 dolara tırmandı. Başkan kriptonun pik hareketi, altcoin piyasasına da bir ölçü ivme sağladı. BTC şu anda piyasa genelinden bağımsız %4,5 civarında yükseliş gösteriyor.

BTC Piyasası: SEC Lideri Konuşurken Bitcoin Harekete Geçti! 2

Aynı vakit diliminde altcoin piyasasının birçok iyesi %2,5 civarında yeşilde hareket ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap