SEC Lideri Hakkında Çarpıcı Bitcoin Argümanı

SEC Lideri Hakkında Çarpıcı Bitcoin Argümanı

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Lideri Hakkında Çarpıcı Bitcoin Argümanı

Bitcoin ve altcoin dünyasında bugün farklı bir argüman daha var. Argüman SEC lideri Gary Gensler ile ilgili. Önde gelen bir Twitter analisti ve tecrübeli bir teknik analist olan Zac Guignard’dan haber var. Buna nazaran son Twitter iletisiyle dikkatleri üzerine çekti. Bir viral başlıkta, SEC Lideri Gary Gensler’in Bitcoin maksimalizmine bakıyor. Saklı bir yakınlık besliyor olabileceğini öne süren zorlayıcı bir yorum yapıyor. Guignard, Gensler’in MIT’de bir blockchain ve kripto para ünitesi dersi verdiği devirden başlıyor. Sonrasında ise seyahatinin art planını araştırıyor.

Bitcoin ve Gary Gensler’in zımnî gündeminin ortaya çıkarılması

Gensler’in bir düzenleyici olarak mevcut rolü, Bitcoin maksimalizmini açıkça benimsemesini engelliyor. Lakin Guignard, SEC lideri olarak aksiyonlarının saklı bir misyonu ortaya çıkardığı görüşünde. Gensler, altcoinleri incelerken ve onlardan uzaklaşırken BTC davasını ilerletiyor üzere görünüyor. Gensler’in Bitcoin’i başkalarından ayırıyor. Buna nazaran Bitcoin BTC’nin tek gerçek kripto para emtiası olarak net bir formda sınıflandırması bunun bir örneği.

BTC Piyasası: SEC Lideri Hakkında Çarpıcı Bitcoin Argümanı 1

Guignard, Gensler’in bir Bitcoin spot ETF’sine yeşil ışık yakma konusundaki isteksizliğinin art planını açıklıyor. Buna nazaran ilerlemeyi engellemek için değil, ferdî yatırımcıların kurumsal oyuncular piyasaya hakim olmadan evvel BTC biriktirmek için kâfi vakte sahip olmalarını sağlamak için olduğunu öne sürüyor. Bitcoin’e makul takviye veren Gensler, spot bir ETF’nin kurumsal sermaye selini özgür bırakarak fiyatları süratle şişirebileceğinin farkında. Onayın geciktirilmesi, günlük BTC meraklılarına varlığı daha uygun düzeylerde edinme ve kendi kendine saklama fırsatı veriyor.

Düşündürücü bir perspektif

Ayrıca Guignard, Gensler’in fonlar ve ETF’ler aracılığıyla sadece kağıt üzerinde Bitcoin sahibi olmak yerine, bireylerin kendi Bitcoin anahtarlarına sahip olmalarının değerini kabul ettiğini ileri sürüyor. Gensler, ferdi yatırımcılar için bu birikim kademesini kolaylaştırıyor. Böylelikle Bitcoin’in temsil ettiği merkezi olmayan, demokratik unsurları kendi gözünde korumuş oluyor.

BTC Piyasası: SEC Lideri Hakkında Çarpıcı Bitcoin Argümanı 2

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda özetle, Zac Guignard’ın Gensler’in kripto para ünitelerine yönelik duruşuna ait perspektifi farklı. Buna nazaran, SEC liderinin düzenleyici kararlarını görmek için düşündürücü bir mercek sağlıyor. Guignard, Gensler’in gerçek niyetinin birinci bakışta göründüğünden daha fazla Bitcoin yanlısı olabileceğini öne sürüyor. Bu tezini desteklemek için emtia sınıflandırması üzere örnekleri kullanıyor. Ayrıyeten bu yaklaşım ikna edici bir durum ortaya koyuyor. BTC maksimalizmine yönelik bilinmeyen bir tutku ve ferdi yatırımcı çıkarlarını muhafaza taahhüdü gerçeği enteresan. Bu yaklaşımla hareket eden Gensler’in aksiyonları kripto ortamını şaşırtan formlarda şekillendiriyor olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap