SEC Komiseri Hester Peirce’in Bitcoin Röportajı 2019’un En Popüleri

SEC Komiseri Hester Peirce’in Bitcoin Röportajı 2019’un En Popüleri

Paylaş
SEC Komiseri Hester Peirce’in Bitcoin Röportajı 2019’un En Popüleri

Kriptokoin – New York Menkul Kıymetler Borsası, Twitter’daki 1.6 milyon takipçisine ana şirketin podcast’inin en popüler bölümünün Bitcoin hakkında olduğunu açıkladı.

NYSE dahil 12 adet düzenlenmiş borsa ve piyasa yeri işletenIntercontinental Exchange, 29 Ağustos 2019’da “SEC Komisyon Üyesi Hester PeirceBitcoin İnovasyonuna Eğiliyor” başlıklı 29 dakikalık bölümü yayınladı. Bu bölüm2019 yılında serinin en çok indirilen bölümü oldu.

Bitcoin tutkunları vekripto topluluğu üyeleri tarafından ‘Crypto Mom’ olarak adlandırılan Komisyonüyesi Peirce, teknolojinin bir şampiyonu ve dijital varlıkların destekçisioldu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto ticaret platformu Gemini’ninkurucuları Cameron ve Ty Winklevoss’tan bir Bitcoin borsa yatırım fonuönerisini reddettiğinde Peirce, kararın motivasyonlarını sorguladığı ayrıntılıbir muhalefet yayınladı ve şunları yazdı:

“Bu yatırımcılar bitcoin pazarına girmeyi reddettikleriiçin, giriş maliyetlerini düşürecek etkili bir araç olmadığından, Bitcoinpazarının Komisyon’un endişesine neden olan özellikleri devam edecek gibigörünüyor.”

ICE’nin Bitcoin bölümünde Peirce, Bakkt’ın Dijital VarlıkKonferansı’nda BTC ve diğer dijital varlıkların Komisyon’un düzenlenmişpazarların sınırları dahilinde inovasyonu teşvik etme hedefleriyle nasıl uyumluolabileceği konusunda şirketin kurumsal işler ve sürdürülebilirlik üst düzeyyöneticisi Brookly McLaughlin ile görüştü.

Peirce, kripto para biriminin sadece bir varlık sınıfı olduğunu ve SEC’in çok daha geniş bir kapsama odaklandığını söylüyor. Zaman ve kaynaklar göz önüne alındığında, kripto topluluğunun beklentileri yumuşatacağını umuyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve ortaya çıkan teknolojiyi ilginç bulduğunu da vurguluyor ve şu yorumu yapıyor

“[SEC’de] inovasyona karşı çok daha açık bir tutumla, yatırımcılara verilen mesajın eşleştiğini görmek istedim. Şüpheci olun, kendi sorularınızı sorun. Sizden karar vermeniz için gereken bilgileri alacağız, ancak kendi kararlarınızı vermeniz gerekiyor. Benim görüşüm bu. İnovasyonun gerçekleşmesine izin verelim ve pazarın ürünleri test etmesini sağlayalım. Piyasa onları seviyorsa, başarılı olurlar. Olmazsa, zaten başarılı olmayacaklar. ”

Bitcoin, Ethereum ve kripto para birimleri 2019’u Amazon,Google, Apple, Visa ve diğer geleneksel hisse senetlerinden daha iyi performansgöstererek on yılın en karlı yatırımı olarak kapattı.

Bitcoin son on yılda % 8,999,900 arttı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap