SEC kararının akabinde kimi altcoin’ler, potansiyel fiyat hareketiyle dikkat çekti

SEC kararının akabinde kimi altcoin’ler, potansiyel fiyat hareketiyle dikkat çekti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC kararının akabinde kimi altcoin’ler, potansiyel fiyat hareketiyle dikkat çekti

Bitcoin spot Borsa Yatırım Fonu’na (ETF) yönelik beklentilerin bir ölçü azalmasıyla birlikte, BTC 25.000 dolar aralığında seyrediyor ve altcoin’ler piyasa akışını takıp ediyor. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), geçen ayın 31’inde Bitcoin spot ETF müracaatlarını onaylamayı erteleme kararı aldığından bu yana piyasa “bekle ve gör” duruşu sergiliyor üzere görünüyor.

Genel olarak altcoin’ler, önde gelen bir kripto varlık olan Bitcoin’in (BTC) akışını takip ediyor. Yaklaşık 670.000 X (eski Twitter) takipçisi olan tecrübeli bir kripto para analisti olan Michael van de Poppe, altcoin’lerin güçlü bir geri dönüşe hazırlandığını sav ediyor.

Ayrıca kripto para araştırma firması K33 Research, Ethereum (ETH) vadeli süreç ETF’sinin ekim ayı ortasında onaylanma olasılığından bahsederek ETH’nin kısa vadede daha güçlü bir ivme kazanmasını bekliyor. ABD muhasebe kurallarındaki değişikliklerin, kripto para piyasası için yeni bir olumlu faktör olabileceği kestirim ediliyor.

Ayrıca Ethereum’un (ETH) güçlü momentumunun ortasında altcoin’ler, son vakitlerde dikkatleri üzerine çekti.

2023’ün ikinci yarısında izlenecek 3 altcoin

Cosmos Yazılım Geliştirme Kitine (SDK) dayanan SEI, ana ağın piyasaya sürülmesiyle tıpkı anda Kore’deki dört büyük borsada, Binance’te ve öbür büyük denizaşırı borsalarda listelendiği için yüzde 200’den fazla sıçrayarak büyük ilgi gördü.

NvirWorld (NVIR), geçtiğimiz günlerde dünyanın en yeterli menkul değerler şirketinden bir CEO, Bank of America Yatırım Bankacısı ve dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ten CMO’yu işe alarak dikkatleri üzerine çekti. Buna ek olarak denizaşırı bir borsa olan Bitget’in, ayın 8’inde agresif bir atak göstererek listelenmesi haberine kadar birbiri gerisine düzgün haberler bildirildi.

Son olarak Ethereum Layer 2 Network Optimism (OP), Worldcoin’in (WLD) piyasaya sürülmesinden bu yana altı ay içinde birinci sefer Arbitrum (ARB) süreç hacmini bilakis çevirdi ve süreç hacmi yükseldi.

Bu ortada 2018 yılında kurulan ve merkezi Singapur’da bulunan Bitget, şu anda 8 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve 500’den fazla sanal varlığı yönetiyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap