SEC Kararını Erteledi: Analistler, Bitcoin Rallisi İçin Bu Tarihe İşaret Etti!

SEC Kararını Erteledi: Analistler, Bitcoin Rallisi İçin Bu Tarihe İşaret Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: SEC Kararını Erteledi: Analistler, Bitcoin Rallisi İçin Bu Tarihe İşaret Etti!

ABD’li düzenleyici SEC, dün gece 3 kıymetli spot ETF müracaatına ait kararını erteledi. Haber piyasa genelinde düşüşe yol açarken, analistler sıradaki karar tarihine dikkat çekiyor.

Bitcoin ETF onayı için gözler artık bu tarihte

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, son ertelemenin akabinde yatırımcıları ileriye dönük olarak Ekim ayını izlemeye çağırıyor. Ekim ortalarında SEC,  özellikle BlackRock, Bitwise, Valkyrie, WisdomTree, VanEck ve iShares’ten olmak üzere beklemede olan yedi spot Bitcoin ETF’si için kararını açıklayacak.

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız 29 Ağustos’un Grayscale zaferi, ETF müracaatlarının onaylayacağına yönelik beklentileri arttırdı. Bloomberg analistleri son durumda onay için %75 ihtimal veriyor. Tekrar de SEC, dün akşam kanıtladığı üzere spot Bitcoin ETF’lerine hala kuşkuyla yaklaşıyor.

ETF sonuçları bir yana, BTC yatırımcıları tarihin en verimsiz ayına hazırlanıyor

Tarihsel bilgilere nazaran Eylül ayı Bitcoin için ekseriyetle verimsiz geçti. Datalara nazaran, BTC’nin aylık getirileri son 13 yıl boyunca Eylül ayı sonunda dokuz kere kırmızıda kapandı.

Popüler kripto analisti Will Clemente, 689.000 X takipçisine Eylül ayının “en az olumlu geri dönüş ayına” sahip olduğunu bildirdi. Ayrıyeten altı yıllık olumsuz geri dönüş serisi günümüze kadar devam ediyor.

Eylül ayında da sarsıntılı bir yolun işaretlerini gösteren bir dizi öteki faktör de kelam konusu. Material Indicators’ın ihtarları, Grayscale’in SEC’ye karşı zaferinin akabinde elde edilen karların büsbütün geri alınmasının, en büyük kripto paranın gelecekteki beklenen bir hareketi olduğunu belirtiyor.

Analistler, Bitcoin ETF onayı için beklentileri yüksek tutuyor

30 Ağustos’ta Seyffart ve Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, bu yılın sonuna kadar Bitcoin ETF onayı alma ihtimalinin %75 olduğunu belirtti. Ekim ortası tarihleri, en azından 2023 yılında SEC için son tarih olacak.

Ek olarak Seyffart, Bitcoin ETF müracaatlarının en son cinsinde gecikmelerin yaygın olarak beklendiğini belirtti. Ayrıyeten geçen haftaki birinci son teslim tarihlerinde onaylanırsa şok olacağını söyledi.

Grayscale haberinde kısa bir yükselişin akabinde Bitcoin fiyatı 24 saat içinde %4,5 düştü. CoinGecko’nun datalarına nazaran şu anda 26.000 doların altında süreç görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap