SEC eski yetkilisinden Binance davasına dair yorum

SEC eski yetkilisinden Binance davasına dair yorum

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC eski yetkilisinden Binance davasına dair yorum

SEC eski yetkilisine nazaran, Binance davasındaki dokümanların mühürlenmesi cezai bir soruşturmanın işaretçisi olabilir.

John Reed Stark, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e karşı suçlama niyetinde olabileceğini yahut zati suçlamada bulunmuş olabileceğini belirtiyor. Bu durum, hukuk mahkemesinde evrakların mühürlenmesine dair yapılan bir talebin bu mümkün cezai soruşturmanın kapalılığını muhafazayı amaçladığını öne sürüyor.

SEC eski yetkilisi Binance’in yeni bir dava ile karşı karşıya kalabileceğini söyledi

Binance‘e karşı açılan hukuk davasında, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafı, evrakların mühürlenerek sunulmasına müsaade verilmesini talep ediyor. SEC’in bu talebi, Binance, Binance.US ve CEO Changpeng Zhao aleyhine açılan davanın bir kesimi olarak yapıldı. Mühürlenmiş evrak talebi, SEC’in hassas bilgiler içeren bir müracaat yapmayı planlayabileceği formunda yorumlandı.

SEC eski yetkilisi John Reed Stark’a nazaran, mühürlü evrakların talebi, ABD Adalet Bakanlığı’nın devam eden bir hata soruşturmasına işaret edebilir. Binance’in kara para aklama savları ve Rus varlıklarıyla ilgili potansiyel yaptırım ihlalleri nedeniyle araştırıldığına dair haberler bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC eski yetkilisinden Binance davasına dair yorum 1

Stark, “Gizli bir ABD SEC belgesi muhtemelen Binance’e yönelik ABD Adalet Bakanlığı’nın devam eden bir soruşturmasıyla ilgilidir ve direkt yahut dolaylı olarak, Binance ile ilgili gelecekteki bir ABD Adalet Bakanlığı iddianamesinin yahut esasen mühürlenmiş bir iddianamenin içeriğini açığa çıkarabilir.” dedi. Stark ayrıyeten, Binance’in muhtemel suçlayıcı kanıtların yahut önemli cürüm savlarının kamuoyuna açıklanmasından kaçınmak emeliyle muhtemelen SEC’in mühürleme önergesine karşı çıkmayacağını belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap