SEC eski başkanından blok zincir teknolojisi yorumu: Hayatımızda hep olacak

SEC eski başkanından blok zincir teknolojisi yorumu: Hayatımızda hep olacak

Paylaş
Uzman Coin: SEC eski başkanından blok zincir teknolojisi yorumu: Hayatımızda hep olacak

Ripple’a kayıtsız menkul kıymet davası açtıktan bir gün sonra SEC başkanlık görevinden ayrılan Jay Clayton, kripto para ve blok zincir teknolojisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine Evergrande krizini değerlendirerek başlayan Jay Clayton, bu krizin Çinli olmayan yatırımcılar için ne etkisi olacağına dikkatlice bakılması gerektiğini ancak bunun tam anlamıyla Lehman Brothers krizine benzemediğini söyledi.

Jay Clayton’ın CNBC’deki açıklamaları şu şekikde:

“Kripto paralara tam bir tanımlama bulamayabilirsiniz”

Birkaç ay önce bu konularla ilgili olarak Wall Street’te de yazmıştım. Kripto paralara, regülasyon çerçevesinden bir tanım getirebilmek için her ürünün ne görevi olduğuna bakmanız gerekir. Tabii burada Bitcoin gibi varlıklar için de tam bir tanımlama bulamayabilirsiniz. Ancak, eğer yatırım ortaklığı gibi görüyorsanız o zaman, o kurallar çerçevesinde regüle etmelisiniz. Burada tek bir cevap vermek kolay değil.

“Bu teknoloji hayatımızda kalacak”

Bitcoin’in bu dakikadan sonra durdurulabilir olup olmadığının da sorulduğu Jay Clayton en büyük kripto para için detaylı bir yorum yapmaktan kaçındı ve daha geniş açıdan bir yorum yapmanın daha doğru olacağını söyledi:

“Ben spesifik olarak varlıklardan biraz geriye çekilip geniş resme bakmamız gerektiğini düşünüyorum. İşe teknoloji açısından bakarsak daha iyi olur. Benim şahsi fikrim, bu teknoloji hayatımızda kalacak. Şu anki piyasalara da girecek. Önümüzdeki yıllarda oluşacak yeni piyasalarda da yer alacak. Kripto paralardan çok blok zincir ve dağıtık defter teknolojisi terimlerini kullanmamız daha iyi olur. Bu teknoloji yatırımlar için de çok ciddi fırsatlar yaratacak. Ancak hangi kripto para vârolmaya devam eder, hangisi yok olur, hangisine ne sıfat konmalıdır, bunlar daha çok mikro yorum yapılması gerkeen konular…”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap