SEC, Dijital Varlık Tarifinden Kaçındı

SEC, Dijital Varlık Tarifinden Kaçındı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Dijital Varlık Tarifinden Kaçındı

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), oluşturduğu hedge fon kuralından dijital varlık tarifini çıkardı.

Kripto kesimi, düzenleyici baskılarla ve oluşturulmaya çalışılan kurallar ile çaba ediyor. Bilhassa ABD’li düzenleyiciler, son devirlerde kripto borsaları üzerinde ağır bir baskı kurmuştu. Coinbase son devrin gündemden düşmeyen konusu oldu.

Tüm bu süreçlerden sonra SEC‘ten ufak çaplı bir geri adım geldi. SEC, en sonki hedge fon kuralından dijital varlık tarifini çıkardı.

SEC, Dijital Varlık Konusunda Dikkatli

Geçtiğimiz hafta ABD Temsilciler Komitesi’nde adeta sorguya çekilen SEC Lideri Gary Gensler, kripto hakkında yaptığı açıklamalar ile gündeme düşmüştü. Gensler’in, menkul değer ve kripto konusundaki sorulara çekimser cevap vermesi kripto kesimini cesaretlendirmişti.

SEC’ten yeni bir atak geldi. ABD’li düzenleyici, dijital varlığı tanımlamak üzere olduğu kurallarında geri adım attı. SEC, oluşturulan kuralın son versiyonundan dijital varlık tarifini çıkardı.

Bu bahis özelinde oluşturulan notta, “Komisyon ve işçi bu terimi değerlendirmeye devam ediyor ve şu anda bu kuralın bir modülü olarak dijital varlıkları benimsemiyor.” denildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap