SEC, Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 mektup aldı

SEC, Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 mektup aldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 mektup aldı

SEC, spot Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 adet mektup aldı.

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), halktan spot Bitcoin ETF’leri hakkında 52 mektup aldı. Mektupların SEC’e ağır olarak gelmesi olayın halktaki yansıması olarak yorumlandı.

SEC, spot Bitcoin ETF ilgisine dair halktan mektup yağmuruna tutuldu

Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), halktan önerilen spot Bitcoin ETF’leri hakkında toplamda 52 mektup aldı. Bu mektuplar, farklı mesleklerden gelen bir küme kişi tarafından gönderildi, ortalarında bir müzisyen, eski bir kriket oyuncusu, bir kent planlamacısı, bir tamirci ve bir fizikçi bulunuyor.

SEC, şu anda incelenmekte olan spot Bitcoin ETF’leri için sekiz müracaat için kamuya açık yorum sürecine katılan bu farklı karakterlerden gelen mektupları alıyor. Daha evvelki dosyalamaların birçoklarını onaylayan SEC, BlackRock, Fidelity, VanEck ve Invesco üzere büyük varlık yöneticilerinden gelen önerilen fonlar hakkındaki fikirleri de topluma açık hale getirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: SEC, Bitcoin ETF’si ile ilgili halktan 52 mektup aldı 1

Bu spot Bitcoin fonları mümkünlüğü, BlackRock’un müracaatından sonra Bitcoin fiyatında yüzde 20’lik bir ralliye yol açarak heyecan yarattı. Fakat SEC Lideri Gary Gensler, kesimdeki dolandırıcılık ve manipülasyonla ilgili telaşlarını yineleyerek, tüm yatırımlar hakkında dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

SEC, toplamda 52 mektup aldı ve çoğunluğu önerilen fonlara takviye olan bu mektupların yanı sıra kimileri da süreçle ilgili kuşkularını lisana getirdi. Artık SEC, teklifler üzerinde karar vermek için birinci 45 günlük süreyi kıymetlendirecek, lakin Ark Invest ve 21Shares’ten daha evvelki bir talepte olduğu üzere bu süreyi ertelemesi de mümkün olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap