SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF kararını erteledi

SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF kararını erteledi

Paylaş
BTC Piyasası: SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF kararını erteledi

SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF müracaatına dair kararını erteledi.

SEC’in Ark Invest, spot Bitcoin ETF kararını bugün açıklaması bekleniyordu. Bununla birlikte SEC, onay ya da ret açıklamazken kararı erteledi.

SEC, birinci spot Bitcoin ETF kararını açıklaması beklenirken kararı erteledi

SEC, ARK Investment Management tarafından sunulan ARK 21Shares spot Bitcoin ETF başvurusunu kıymetlendirdi ve halkın bu teklife yönelik yorumlarına açtı. ARK Investment Management’ın kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, 7 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, SEC’in spot BTC ETF müracaatıyla ilgili kararını erteleyeceğini kestirim ettiğini belirtti. SEC, spot Bitcoin ETF’sini onaylama yahut onaylamama kararını ileri bir tarihe erteledi.

11 Ağustos tarihli bir duyuruda, SEC Federal Register’da ARK 21Shares Bitcoin ETF için 21 günlük bir yorum devri başlattığını açıkladı. Bu müddet, ETF hakkındaki halkın görüşlerini bildirmesi için tanınan bir süreçtir. ARK Investment Management, başvurusunu birinci olarak Mayıs ayında yapmıştı ve SEC’e son bir karar vermesi için en fazla 240 gün müddet tanınmıştı. Bu kararın 2024 yılının Ocak ayına kadar alınması bekleniyor.

BTC Piyasası: SEC, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF kararını erteledi 1

ARK Investment Management’ın başvurduğu ARK 21Shares Bitcoin ETF, Cboe BZX Borsası’nda listelenmeyi hedefliyor. Bunun için müracaat sahibinin “önemli büyüklükte düzenlenmiş bir pazarla yürürlükte olan kapsamlı bir nezaret paylaşım anlaşması” kanıtlaması gerekiyor. Lakin, SEC daha evvel ARK’ın kripto ETF tekliflerini yatırımcıları müdafaa açısından yetersiz bulduğu gerekçesiyle reddetmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap