SBF’nin kardeşinin ada alacağı sav edildi

SBF’nin kardeşinin ada alacağı sav edildi

Paylaş
BTC Piyasası: SBF’nin kardeşinin ada alacağı sav edildi

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın kardeşinin ada alacağı tez edildi.

Sam Bankman-Fried’ın (SBF) kardeşi Gabriel Bankman-Fried’ın ada alacağı argüman edildi. Argümanlara nazaran Gabriel, FTX Vakfı ile zimmetine geçirdiği fonlar ile adayı satın almak istiyor.

Gabriel Bankman-Fried’ın ada alacağı tezi gündeme geldi

SBF‘nin kardeşi olan Gabriel Bankman-Fried, FTX Vakfı aracılığıyla zimmete geçirildiği sav edilen fonları kullanarak global bir felakette hayatta kalmak için çeşitli planlar yapmıştı. Mahkeme dokümanlarına nazaran, planları ortasında Pasifik’teki Nauru ada ulusunu satın almak ve potansiyel bir kıyamete hazırlanmak da yer alıyordu. Nauru adasını satın alarak bir sığınak oluşturmayı ve insan genetiği geliştirmeye odaklanan bir laboratuvar kurmayı planlamıştı.

BTC Piyasası: SBF’nin kardeşinin ada alacağı sav edildi 1

Gabriel, FTX’in Kasım 2022’deki düşüşünden evvel, bir sonraki COVID-19 salgınına hazırlanmayı amaçlayan kar maksadı gütmeyen bir kuruluş olan Pandemilere Karşı Koruma’yı kurmuştu. Fakat kripto borsasının iflası nedeniyle örgütün yönetici yöneticisi olarak vazifesinden ayrılmıştı.

Gabriel’in kardeşi Sam Bankman-Fried, FTX ile Alameda Research ortasında fonların birleştirilmesiyle ilgili dolandırıcılık dahil olmak üzere suçlamalarla karşı karşıya. Onunla ilgili ABD’deki ceza davası 2 Ekim’de yapılacak. Gabriel’in kardeşi aleyhine söz verip vermeyeceği muhakkak değil, lakin FTX iflas davasındaki borçlular, FTX’ten elde etmiş olabileceği rastgele bir mali yarar hakkında bilgi vermesi için onu mahkemeye çağırmayı düşünüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap