SBF’nin hukuk grubu mahkemeden doküman talep etti

SBF’nin hukuk grubu mahkemeden doküman talep etti

Paylaş
BTC Piyasası: SBF’nin hukuk grubu mahkemeden doküman talep etti

FTX eski CEO’su SBF’nin hukuk takımı Caroline Ellison ile ilgisine dair mühür evraklarını talep etti.

SBF’nin hukuk takımı yargıçtan yeni bir talepte bulundu. Takım, SBF‘nin Caroline Ellison ile münasebetine dair detayları açıklayan röportaja mahkeme mühür dokümanlarını talep etti.

SBF’nin hukuk grubu kapalılık için talepte bulundu

Sam Bankman-Fried’in hukuk grubu, eski FTX CEO’sunun bir New York Times muhabiriyle yaptığı ve Caroline Ellison ile bağlantısına dair detayları açıklayan röportajları içeren evrakların kamuya yayılmasını önlemek için mahkeme mühür evraklarını talep etti. Eski romantik ortağı ve meslektaşı Ellison’a baskı yapmak gayesiyle bu bilgileri verdiği tezleriyle, SBF’nin 250 milyon dolarlık kefaletinin iptal edilmesi için savcılar tarafından baskı yapıldı.

Davayla ilgili haber kaynağı Inner City Press, evrakların mühürlenmesi talebine karşı çıkarak bu cins bir talimatın tutarsız olduğunu argüman etti, zira bu bilgilerin aslında bir medya kuruluşuna verildiğini belirtti.

BTC Piyasası: SBF’nin hukuk grubu mahkemeden doküman talep etti 1

Caroline Ellison’ın New York Times’ta yayınlanan öyküsündeki günlüğündeki detaylara nazaran, Alameda Research’teki konumundan bunalmış hissettiğini ve Sam Bankman-Fried’den ayrılma kararı aldığını anlatıyor.

SBF şu anda süreksiz bir susturma buyruğu altındadır, bu da ceza davasıyla ilgili yargısız tabir vermesini engellemektedir. Yargıç Kaplan, kefalet şartlarına ait olarak savcıların ve Bankman-Fried’in hukuk takımının sunduğu argümanları kabul edecek ve tutukluluk durumunu Ekim ayındaki duruşmaya kadar kıymetlendirecek.

Savcılar, Bahamalar’la yapılan iade muahedesinin şartları nedeniyle SBF‘ye yönelik kampanya finansmanının ihlaline ait suçlamayı düşürmeyi beklediklerini açıkladılar. Eski FTX CEO’su, Ekim 2023 ve Mart 2024’te yapılacak iki başka davada 12 cürümle yargılanıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap