SBF’nin avukatları vegan diyet talebinde bulundu

SBF’nin avukatları vegan diyet talebinde bulundu

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SBF’nin avukatları vegan diyet talebinde bulundu

Davası hala devam eden FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın avukatları mahkemeden vegan diyet talep etti.

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın avukatları sanığın beslenmesinden telaş duyuyor. Buna istinaden avukatlar SBF’nin özel beslenmesi için mahkemeden talepte bulundu.

Avukatlar, SBF’nin beslenmesinden endişeli

Duruşmada Bankman-Fried’in avukatları, müvekkillerinin sıhhat durumuna dikkat çekerek tıbbi gereksinimleriyle ilgili tasalarını lisana getirdi. Ayrıyeten Bankman-Fried’in Adderall isimli ilacı aldığını ve vegan bir diyet uyguladığını fakat son 11 gün içinde ilaçlarını almadığını paylaştı. Mahkemede ayrıyeten Bankman-Fried’in avukatlarının vegan diyet talep ettiği görüldü.

Sam Bankman-Fried, New York Güney Bölgesi adliyesinde müşteri fonlarını ferdî kullanım ve siyasi bağışlar için berbata kullandığı tarafındaki suçlamalarla karşı karşıya. Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları Aralık ayına dayanıyor, lakin savcılar daha sonradan kampanya finansmanı masraflarını da eklediler.

Raporlara nazaran, feshedilmiş kripto borsası FTX‘in eski CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried, 22 Ağustos’taki duruşmada dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarını kabul etmedi. Mahkeme duruşmasında, Bankman-Fried’a yöneltilen yedi adet dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamalarının yanı sıra kampanya finansmanı suçlaması da yer alıyordu, fakat Bankman-Fried tüm suçlamaları reddetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: SBF’nin avukatları vegan diyet talebinde bulundu 1

Duruşmada Bankman-Fried’in avukatları, müvekkillerinin sıhhat durumuna dikkat çekerek tıbbi gereksinimleriyle ilgili kaygılarını lisana getirdi. Ayrıyeten Bankman-Fried’in Adderall isimli ilacı aldığını ve vegan bir diyet uyguladığını lakin son 11 gün içinde ilaçlarını almadığını paylaştı. Mahkemede ayrıyeten Bankman-Fried’in avukatlarının vegan diyet talep ettiği görüldü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap