SBF’nin avukatları mahkemeden tahliye talebinde bulundu

SBF’nin avukatları mahkemeden tahliye talebinde bulundu

Paylaş
BTC Piyasası: SBF’nin avukatları mahkemeden tahliye talebinde bulundu

SBF’nin avukatları mahkemeden süreksiz tahliye talebinde bulundu.

SBF’nin avukatları mahkemeden taleplerini arka arda sıralıyor. Bununla birlikte avukatlar, son taleplerinde SBF’nin süreksiz olarak tahliye talebinde bulundu.

SBF’nin avukatlarından yeni talep

Sam Bankman-Fried, avukatlarıyla haftada iki gün adliyedeki bir odada buluşabiliyor; lakin avukatlar, bu durumun Ekim ayındaki duruşmaya hazırlık süreci için yetersiz olduğunu tabir ediyor. FTX eski CEO’sunun avukatları, yaklaşan duruşma öncesinde evrakları incelemesi ve savunmasını hazırlaması için mahpustan çıkmasına yahut en azından haftanın beş günü boyunca avukatlarıyla görüşmesine müsaade verilmesi davetinde bulunuyor.

Şu anda Bankman-Fried, haftada iki gün avukatlarıyla adliyede buluşabiliyor; lakin avukatlar, bu sürecin duruşma hazırlıkları için kâfi olmadığını vurguluyor. Savunmanın tesirli bir halde hazırlanabilmesi için Bankman-Fried’ın dokümanları keşif evresinden itibaren incelemesi, çevrimiçi kanıtları tahlil etmesi ve savunma stratejisini oluşturması gerekiyor. Avukatlar, bu süreç için internete erişim sağlayan bir bilgisayarın kıymetli olduğunu belirtiyor.

BTC Piyasası: SBF’nin avukatları mahkemeden tahliye talebinde bulundu 1

Avukatlar, ayrıyeten Bankman-Fried’ın mevcut şartlarda zorluklarla karşılaştığını da lisana getiriyor. Verilen dizüstü bilgisayarın pil ömrünün hudutlu olduğu, hücre bloğunda şarj imkanının olmadığı ve internet irtibatının oturumların yarısında zayıfladığı belirtiliyor.

Daha evvel Bankman-Fried, kefaleti iptal edilmeden evvel haftada 80-100 saatini savunmasını hazırlamak için harcadığını belirtti. Fakat eski milyarder, eski meslektaşı ve eski kız arkadaşıyla bağlantı kurmak ve şahitleri etkilemekle suçlandıktan sonra hapishaneye gönderildi. Bankman-Fried, savlara nazaran milyarlarca dolarlık müşteri varlığını ferdî yatırımları için kullandığı suçlamalarıyla karşı karşıya.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap