SBF’nin avukatları dava için stratejilerini belirledi

SBF’nin avukatları dava için stratejilerini belirledi

Paylaş
BTC Piyasası: SBF’nin avukatları dava için stratejilerini belirledi

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın yargı süreci Ekim ayında başlayacak.

Yargı sürecinin başlamasından evvel SBF’nin avukatları Ekim’de başlayacak yargı sürecinde stratejilerini belirlediler.

SBF’nin avukatları yasal danışmanları suçlayacak

Sam Bankman-Fried’ın avukatları, duruşmasının Ekim ayında başlayacağı süreçte cürmü evvelki hukuk danışmanlarına yüklemeyi planlıyor. Bu stratejiye nazaran, Bankman-Fried’ın, bilhassa otomatik silme siyasetleri ve FTX ile Alameda Research ortasındaki kredi verme hususlarında tüzel danışmanlık aldığını ve bu danışmanlığın kendisine “iyi niyetle hareket ettiğine” inandırıldığını sav edecekler.

Bankman-Fried’ı temsil eden avukatlar, Fenwick & West LLP’den avukatların ve kurum içi avukatların muhakkak kararların incelenmesi ve onaylanması sürecine dahil olduğu ispatlarını sunmayı planlıyorlar. Buna nazaran, avukatlar Bankman-Fried’ın türel danışmanların tekliflerine uyduğunu ve bu danışmanlığın niyet problemi ile alakalı olduğunu kanıtlayacaklarını söylüyorlar.

BTC Piyasası: SBF’nin avukatları dava için stratejilerini belirledi 1

Bu durumun, Bankman-Fried’ın hapishanede olduğu devirdeki davranışlarının ve kararlarının tüzel danışmanlık sonucu olduğunu göstermeye çalıştığı görünmektedir. Bilhassa suçlamalarla ilgili niyeti kanıtlamak, türel bir savunmanın kıymetli bir modülü olabilir.

Eski FTX CEO’su, özel günlüğün sızdırılması ve şahitleri etkileme suçlamaları nedeniyle hapishanede yargılanmak üzere gönderilmişti. Duruşma sürecinde Bankman-Fried’ın savunma stratejisinin nasıl ilerleyeceği ve suçlamaların nasıl ele alınacağı merak edilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap