SBF avukatları, susturma buyruğu istiyor!

SBF avukatları, susturma buyruğu istiyor!

Paylaş
BTC Piyasası: SBF avukatları, susturma buyruğu istiyor!

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ı temsil eden avukatlar, ceza davasıyla ilgili susturma buyruğunu kabul etti.

Sam Bankman-Fried aleyhindeki susturma buyruğu birinci olarak 20 Temmuz’da eski iş ortağı ve şahit Caroline Ellison’ı alenen itibarsızlaştırarak adil bir yargılamaya müdahale etmeye çalışmakla suçladığında talep edilmişti. SBF’yi temsil eden avukatlar, ceza davasının etkilenmemesi ismine bir susturma buyruğunu kabul etti. Lakin bu durumun, öbür şahitler için de geçerli olması gerektiğini söyledi.

BTC Piyasası: SBF avukatları, susturma buyruğu istiyor! 1

Ceza davasındaki tüm tanıklarları dahil etti

Bankman-Fried’in avukatları Cohen & Gresser LLP, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı New York’tan Lewis A. Kaplan’a  22 Temmuz’da yazdıkları bir mektupta suçlamaları reddetti. Lakin, istendiği gibi bir susturma buyruğunu kabul etti. Kapatma buyruğu, bilgilerin yahut yorumların kamuya açıklanmasını yahut rastgele bir yetkisiz üçüncü tarafa iletilmesini kısıtlamak için ekseriyetle bir mahkeme tarafından verilen yasal bir buyruktur. 

Bu durumda SBF, yetkili isimlere ilişkin bilinmeyen bilgileri paylaşarak onları itibarsızlaştıran yorumlar yapamayacak. SBF temsilcileri, tazminatı kabul ederken, ceza davasına dahil olabilecek tüm taraflara ve şahitlere birebir susturma buyruğunun uygulanmasını da istiyor. İlgili mevzuyu şu halde lisana getirdiler;

“Bununla birlikte, bu çeşit bir muafiyetin yalnızca Bay Bankman-Fried için değil, birebir vakitte tüm ‘taraflar ve tanıklar’ için – yani Hükümet ve bu davadaki tüm mümkün şahitler için – geçerli olmasını hürmetle talep ediyoruz.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap