Saxo Bank 2020 Raporunu Yayınladı: “Çin Yuanı Dijital Para İle Baskın Hale Gelebilir”

Saxo Bank 2020 Raporunu Yayınladı: “Çin Yuanı Dijital Para İle Baskın Hale Gelebilir”

Paylaş
Saxo Bank 2020 Raporunu Yayınladı: “Çin Yuanı Dijital Para İle Baskın Hale Gelebilir”

Kriptokoin – Danimarka’nın en büyük bankası Saxo Bank, 2020 yılına ilişkin yeni piyasa tahminleri raporunda Asya’nın kendi blockchain tabanlı dijital varlığını piyasaya süreceğini öngörüyor.

Saxo Bank’ın “Şoke Edici Tahminler” isimli son raporunda, Başkan Donald Trump’ın 2020 seçimlerini muhtemelen kaybedeceği, Macaristan’ın ise Avrupa Birliği’nden ayrılacağı öngörülüyor. Rapor, 3 Aralık’ta, banka tarafından atılan bir tweet ile piyasaya sunuldu.

Saxo Bank, Asya’nın “ABD dolarını ve küresel finansmanı kontrol altına almak ve yükselen ABD tehdidinin derinleşmesine neden olan ticari rekabet ve kırılganlıklarla yüzleşmek için yeni bir rezerv varlığı başlatacağını” öngörüyor.

Çin Yuanı “Son Derece Baskın” Olacak

Özellikle, banka Asya Çekme Hakkı veya ADR olarak isimlendirilen yeni varlığın Asya Altyapı Yatırım Bankası (Asian Infrastructure Investment Bank) tarafından çıkarılacağını öngörmekte. Yeni dijital varlık, “blockchain teknolojisi ile yönlendirilecek” ve bölgesel merkez bankası rezervlerine dayanacak ve dayandığı temel noktalar ise küresel para birimleri ve altınlardan oluşan bir sepet olacak.

Çin Yuanının ADR’nin para birleşiminde “son derece baskın” olacağı tahmin edilmekle birlikte, Saxo Bank’ın tahminine göre ABD dolarının yüzde 20 değer kaybedeceği belirtiliyor. Bu paraya verilen toplam destek 2 dolar değerinde olacak ve bu da ADR’yi bankaya göre “dünyanın en büyük para birimi” yapacak.

Tahminlere göre, hareket ABD dolarının bölgesel ticaret ve yerel ekonomiler üzerindeki etkisini azaltmayı hedefliyor. Saxo Bank, ADR’deki para arzı ve izleme işlemlerinin istikrarını sağlamak üzere Blockchain teknolojisinin uygulanacağını vurguluyor.

Saxo Bank, Kripto Tahminleriyle Tanınıyor

Saxo Bank’ın 2020’ye ilişkin Asya dijital para birimi tahmini, blok zinciri teknolojisiyle ilgili bankanın yaptığı ilk tahmin değil. Aslında, banka bugüne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar hakkında birçok öngörüde bulundu.

2018 yılının Nisan ayının ortalarında, Saxo Bank kripto paraların 2018 yılının ikinci çeyreğinde büyük bir boğa piyasası göreceğini tahmin ediyordu. Bununla birlikte, Nisan ayındaki kısa bir boğa eğiliminden sonra, kripto para piyasaları ikinci çeyrekte önemli bir düşüş hareketi yaşadı.

2016 yılında Bitcoin 450 ile 950 dolar arasında işlem yaparken, Saxo Bank, Bitcoin’in 2017’de 2 bin 100 dolar olacağını tahmin ediyordu.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap