Savcılar, SBF’nin tutuklanmasını istedi

Savcılar, SBF’nin tutuklanmasını istedi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Savcılar, SBF’nin tutuklanmasını istedi

FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın tutuklanması istendi.

ABD’li federal savcılar eski CEO Sam Bankman-Fried’ın (SBF) tutuklanmasını istedi. SBF’nin akıbeti ise şimdi merak konusu.

Savcılar birçok suçlamadan yargılanan SBF’nin tutuklanmasını istedi

Federal savcılar, FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) yargılanmaya başlamadan evvel tutuklanmasını talep etti. Talep, ABD Adalet Bakanlığı’nın Bankman-Fried’i eski bir meslektaşı olan Caroline Ellison’ın özel günlüğünü medyaya sızdırmakla suçlamasından bir hafta sonra geldi. Ellison, FTX‘in kardeş ticaret şirketi Alameda Research’ü yönetti ve geçen yıl birçok suçlamaları kabul etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Savcılar, SBF’nin tutuklanmasını istedi 1

Federal mahkemede görülen duruşmada savcı, hiçbir tahliye şartının topluluğun güvenliğini garanti edemeyeceğini savundu. Bankman-Fried’in şu anda mesken mahpusunda olduğunu ve Ellison’a gözdağı vermeye çalıştığını belirtti. Bankman-Fried, Inner City Press’e nazaran New York Times muhabirini çok sayıda sefer aramıştır.

Bankman-Fried, milyarlarca müşteri varlığını kendi yatırımlarını yapmak için kullandığı savları nedeniyle bir dizi suçlamadan ötürü hatalı bulunursa 100 yıldan fazla mahpus cezasıyla karşı karşıya kalabilir. FTX de geçen yılın sonlarında iflas müracaatında bulunmuştur. Bankman-Fried’in avukatı, dava hakkında kamuya açık bir halde konuşmayacağını kabul etmiş ve davanın tüm taraflara ve şahitlere uygulanması gerektiğini belirtmiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap