Savaş Sürüyor! Dev Bitcoin Borsasından Yeni SEC Atılımı

Savaş Sürüyor! Dev Bitcoin Borsasından Yeni SEC Atılımı

Paylaş
BTC Piyasası: Savaş Sürüyor! Dev Bitcoin Borsasından Yeni SEC Atılımı

Bitcoin ve altcoin borsası Gemini, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı yürüttüğü yasal çabada kararlı bir adım attı. SEC’in “Gemini Earn” hizmetiyle ilgili ihlalleri tez eden davasına cevap verdi. Buna nazaran Gemini, New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’nde bir yanıt özeti sundu. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin borsasından: SEC savlarını çevreleyen belirsizlik

Dava, müşterilerin Genesis’e Bitcoin üzere kripto para üniteleri ödünç vermelerini sağlayan bir hizmet olan “Gemini Earn “in kayıtsız menkul değerler sunarak menkul değer düzenlemelerini ihlal ettiğini argüman ediyor. Lakin Gemini’nin 18 Ağustos’ta sunduğu son mahkeme evrakları, SEC’in savlarının netlikten mahrum olduğunu savunuyor.

BTC Piyasası: Savaş Sürüyor! Dev Bitcoin Borsasından Yeni SEC Atılımı 1

Bitcoin borsası Gemini müracaatında, “Menkul değerler yasasının 5. Kısmının anlaşılması sıkıntı olmadığını” ileri sürüyor. SEC’in yasanın ihlal edildiğini tez etmek için gerekli kaideleri açıkça tabir etmediğini tez ediyor. Bitcoin borsası Gemini ayrıyeten, mahkemenin SEC’in “karmaşık analizleri” ile uğraşmaması gerektiğini vurguluyor. Gemini ayrıyeten bunun yerine teklifin bir menkul değer olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirlemek için kolay sorular sorması gerektiğini savunuyor.

Gemini’nin açıklık çağrısı

Gemini’nin argümanının yol açtığı sorular var. Bunlar ortasında sav edilen menkul değerin ne vakit satıldığı var. Ayrıyeten, alıcı ve satıcının kim olduğu ve ilgili fiyat üzere kıymetli sorular da yer alıyor. Kripto para borsasına nazaran, SEC’in evvel kayıt dışı menkul değeri tanımlaması gerekiyor. Sonrasında ise bu menkul değerle ilgili satış yahut teklifi belirtmesi gerekiyor. Bitcoin borsası Gemini, SEC’in bu gerekliliği yerine getirmediğini tez ediyor.

BTC Piyasası: Savaş Sürüyor! Dev Bitcoin Borsasından Yeni SEC Atılımı 2

Gemini, Gemini Earn programı kapsamındaki süreçlerin esasen kredi olduğunu daima olarak savunuyor. Böylelikle mahkemeye SEC’i şikayetini reddetme daveti yapıyor. Gemini’yi temsil eden JFB Legal’ın kurucu ortaklarından Jack Baugham’ın 19 Ağustos’taki açıklaması bunu örnekliyor. Buna nazaran son vakitlerde yapılan açıklamalarda SEC’in argümanının dava mühletince geliştiğine dair teklifler var.

Bocalama süreci devam ediyor

Baugham, “SEC bocalıyor. Menkul değerin ne olduğuna bile karar veremiyorlar” diyor. Böylelikle düzenleyici kurumun kredi mukavelesini menkul değer olarak kabul etmekle Gemini Earn programının tamamını menkul değer olarak kabul etmek ortasında gidip gelen ve Bitcoin borsası Gemini’nin saçma bulduğu tavrının baş karıştırıcı olduğunu vurguluyor.

BTC Piyasası: Savaş Sürüyor! Dev Bitcoin Borsasından Yeni SEC Atılımı 3

Bitcoin borsası Gemini’nin SEC ile yasal gayreti devam ediyor. Başka taraftan netlik talebi, “Gemini Earn” hizmetine yönelik savlara meydan okuma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap