Satoshi Devri Bitcoin’leri Uyandı! Satış Mi Olacak?

Satoshi Devri Bitcoin’leri Uyandı! Satış Mi Olacak?

Paylaş
BTC Piyasası: Satoshi Devri Bitcoin’leri Uyandı! Satış Mi Olacak?

Satoshi periyodu Bitcoin’leri uyanıyor. 29 milyon dolar kıymetindeki 1.005 BTC, 13 yıl ortadan sonra eski bir Bitcoin cüzdanından taşındı. Böylelikle, son periyottaki hareketsiz BTC hareketleriyle paralellik kurdu.

Antik’ Bitcoin (BTC)’ler harekete geçti!

2010’da çıkarılmış 1.005 BTC içeren bir Bitcoin cüzdanı uyandı. Anonim kullanıcı, uzun müddettir hareketsiz duran BTC’leri bir dizi farklı süreçle yeni adreslere taşıdı. Bitcoin’in başlangıcından yalnızca bir yıl sonra çıkarılan bahse husus BTC hareketini birinci olarak, Blockchain araştırmacısı, geliştiricisi ve kripto para traderı Kirill Kretov işaretledi.

BTC Piyasası: Satoshi Devri Bitcoin’leri Uyandı! Satış Mi Olacak? 1

Bu ortada, Blockchair’ın Blockchain bilgileri de cüzdanın detaylarını doğruluyor. Cüzdan açıklamasına nazaran, 1,005 BTC 2010 yılında alındığında yalnızca 328 dolar kıymetindeydi. Kripto paralar yayın sırasında 29 milyon doların üzerinde bir pahaya sahip.

BTC Piyasası: Satoshi Devri Bitcoin’leri Uyandı! Satış Mi Olacak? 2

Esrarengiz holder Bitcoin mi satıyor?

Daha geniş kripto para topluluğu da BTC’nin uyanışını not etti. Kimileri Bitcoin’in geçersiz yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun coin taşıyıp taşımadığını sorguladı:

Kirill Kretov, Bitcoin’in yaratıcısının bakir BTC’yi sessizce hareket ettirmesinin muhtemel olmadığını söyledi. Sürecin gerisinde uzun vadeli bir holder’ın ya da evvelki hareketsiz Bitcoin uyanışlarıyla alakalı bir varlığın olduğunu öne sürdü. Araştırmacı, holder’ın tezgah üstü bir süreçle Bitcoin satıyor olabileceğini de kelamlarına ekledi. Bu bağlamda Kretov, şu açıklamayı yaptı:

Fiyatın mevcut piyasadan daha yüksek olmasını bekleyebilirim. Zira bunlar %100 pak BTC. Ne kadar eski olduklarından bahsetmiyorum bile. Bu da onları bilhassa kripto-numismatikler için cazip kılıyor.

Kirill Kretov, cüzdanın daha evvel 2020 ve 2021 yılları ortasında 13 farklı örnekte Bitcoin’i cüzdanlardan taşıyan birebir kullanıcı tarafından denetim edilebileceğine inanıyor. Araştırmacıya nazaran bu, her biri 1.000 BTC’lik 13.000 BTC’ye ulaşan 13 uyanışı içeriyordu.

BTC Piyasası: Satoshi Devri Bitcoin’leri Uyandı! Satış Mi Olacak? 3

Daha evvel de benzeri transferler oldu!

Kirill Kretov ayrıyeten, Bitcoin’in başlangıcından çabucak sonraki yıllarda çok sayıda bakir Bitcoin cüzdanını izleyen araştırma arşivlerinin, 1.000 BTC yahut daha fazla olan sırf üç öteki uyanışı işaretlediğini belirtti. Bunlardan birincisi, 2011 yılında iki cüzdandan 1.000 BTC’nin Aralık 2021’de taşındığı örnek. Nisan 2023’te, 2011’de çıkmış 1.000 BTC tek bir cüzdandan transfer oldu. Ayrıyeten, Temmuz 2023’te 2012’ye kadar uzanan bir cüzdandan 1.037 BTC daha transfer oldu.

Kretov, “Bu BTC’ler 2011 ve 2012’den ve fon kaynakları farklı. Yeni çıkmış kripto paralar değil. Hasebiyle şu anki uyanış bu 13 örneğe çok daha yakın.” dedi. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, 1.037’den fazla BTC tutan bir öbür atıl cüzdan fonlarını yeni bir adrese aktardı. BTC, Nisan 2012’de kestirimi 5.100 dolar kıymetinde elde edilmişken, 2023’te taşındığında toplam bedeli 31 milyon dolar civarındaydı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap