Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı

Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı

Paylaş
BTC Piyasası: Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı

Bitcoin BTC’nin fiyatında %11’den fazla düşüşe neden olan son çöküş yatırımcıları ve traderları korkutuyor. Öbür taraftan kripto para ünitesinin madencilerini de etkileyen yaygın yansımalara neden oluyor. Ağ bloklarının doğrulanmasından sorumlu olan Bitcoin madencileri, piyasadaki çalkantı nedeniyle değerli kayıplar yaşadı. Ayrıyeten son gelişmeler finansal zorluklarını hafifletmek için kıymetli ölçüde BTC satmalarına neden oldu.

Bitcoin madencilik zorluğu rekor düzeye ulaştı

Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 30.000 dolardan 26.000 doların altına düştü. Bitcoin madencileri gibisi görülmemiş zorluklarla karşılaştı. Dertlerine ek olarak, Bitcoin madenciliği zorluğu tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çıktı. Madencilik zorluğunun artması ekseriyetle ağ güvenliği için olumlu bir işaret. Lakin madenciler için telaş yaratmakta. Artan zorluk, daha fazla madencinin kâr elde etmek için ağa girmesiyle artan rekabete işaret ediyor. Ayrıyeten madencilerin kârlılığını potansiyel olarak etkiliyor.

BTC Piyasası: Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı 1

Diğer taraftan madenci rezervleri süratle azalıyor. Buna nazaran ağırlaşan rekabet, daha yüksek blok doğrulama karmaşıklığı ve son fiyat çöküşünün akabinde ortaya çıkan kombinasyon, madenciler için değerli kayıpları sonuç verdi. Madenciler bu kayıpları telafi etmek için ayırdıkları Bitcoin BTC’leri satmak zorunda kaldı. Madencilerin rezervlerinde yaklaşık 1.843 milyon BTC yer alıyor. Ayrıyeten bu sayı 24 saatlik bir mühlet içinde yaklaşık 1.846 milyon BTC’ye düştü.

BTC Piyasası: Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı 2

Toparlanma potansiyeline bir bakış

Önemli bir hareketle, Bitcoin madencileri bir gün içinde toplu olarak yaklaşık 72,8 milyon dolar fiyatında yaklaşık 2.803 BTC sattı. Bu hareket, madenciler ortasında artan mali baskılarını ele alma konusundaki aciliyeti yansıtıyor. Madencilik teçhizatlarının devam eden bakım masraflarıyla temaslı işletme maliyetleri daima olarak artmakta. Öteki taraftan madencileri, masrafları karşılamak için varlıklarını likide etmeye daha da zorlamaktadır.

BTC Piyasası: Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı 3

Madenciler için zorluklar aşikâr durumda. Fakat, rahatlama ihtimali Bitcoin’in fiyatının tekrar canlanmasına bağlı. İzlenmesi gereken kritik bir düzey 26.430 dolar düzeyleri. Buna nazaran, kripto para ünitesinin bedelinin geri dönmesi halinde bir dayanak yeri olarak hizmet edebilir. Düşüş eğilimi devam ederse, Bitcoin Haziran ayının en düşük düzeyi olan 25.126 doları yine test edebilir.

Türbülans devam ediyor

Bitcoin’in devam eden fiyat türbülansı dikkat çekiyor. Ayrıyeten bu durum kripto para ekosistemindeki çeşitli oyuncuların birbirine bağlılığının altını çiziyor. Ağ güvenliğine kıymetli katkılarda bulunan madenciler, piyasa oynaklığı, rekabet ve operasyonel maliyetlerle şekillenen karmaşık dinamikler ortasında geziniyor.

BTC Piyasası: Satış Dalgası Sürüyor! Bitcoin İçin Korkutan Sayı 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto piyasası gelişmeye devam ettikçe, Bitcoin madensilerinin stratejileri ve kararları değerli. Buna nazaran ağ bütünlüğünün ve kendi sürdürülebilirliklerinin korunmasında çok kıymetli bir rol oynuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap