Satın Alma Sonrası Kimlik Doğrulaması İçin Blockchain Sistemi Kullanılacak

Satın Alma Sonrası Kimlik Doğrulaması İçin Blockchain Sistemi Kullanılacak

Paylaş
Satın Alma Sonrası Kimlik Doğrulaması İçin Blockchain Sistemi Kullanılacak

Kripto borsası ve cüzdan hizmeti Coinbase, 15 Ağustos’taki bir duyuruya göre, merkezi olmayan kimlik çözümleri üzerinde çalışan, San Francisco merkezli startup Distributed Systems Inc.’i satın aldı.

Blog gönderisinde, Coinbase’teki Identity’nin proje yöneticisi B Byrne, Distributed Systems’ın açık bir finansal sistem geliştirmeye yönelik planlarında kimliği doğrulamak için borsa çalışmalarına yardımcı olacağını söyledi. Blog yazısı şöyle diyor:

“Kriptosajı güçlendiren Blockchain teknolojisi, internette dolaştığımız her yerde hepimizin “doğrulanması”, başkalarıyla etkileşimlerimiz hakkında daha güvende hissetmemiz ve güven gerektiren deneyimlere kapı açmamız için yeni bir yol sunuyor”.

Blog yayınında, Byrne, kullanıcıların bir kopyasını vermek zorunda kalmadan kendi özel bilgileri üzerinde kontrolü elinde bulundukları bir kimlik türünü açıklıyor. Sosyal Güvenlik Numarası örneğine atıfta bulunan Byrne, her seferinde bunu sağlaması istendiğinde, alıcının şu anda, “orijinal ile tam olarak aynı güce sahip olan” bir versiyonuna sahip olduğunu söylüyor.

Yeni satın alma ile Byrne, Coinbase’in “kimliğinizin olduğunu kanıtlamanızı veya Sosyal Güvenlik İdaresi ile ilişkinizin o kimliğin bir kopyasını almadan, merkezi olmayan bir kimlik üzerinde çalışacağını” söyledi.

Byrne ayrıca, Coinbase’in anonimlik, gizlilik ve diğer hassas veri konularını dikkate alarak “bu teknolojiyi nasıl ve nereye uygulayacağımız konusunda bilgilendirmenin” olması gerektiğini belirtti.

TechCrunch’a göre, 2015 yılında Distributed Systems, Clear Protocol adı verilen dApps için bir kimlik standardı geliştirmeye odaklanmıştı. Geçtiğimiz yıl, girişimin risk sermayesi fonu Floodgate’in önderliğindeki 1,7 milyon dolarlık bir yatırım ile toparlandığını bildirdi.

Şirket bu yaz boyunca 4 milyon $ ‘lık bir artışla 8 milyon $’ a yükselmeyi düşünüyordu, ancak ekip, satın alma ile sonuçlanan Coinbase ile yatırım konusunda görüşmelere başladı.

Coinbase, daha önce hizmetlerini genişletmek için de şirket satın almıştı. Haziran ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile tamamen düzenlenmiş bir broker satıcısı olmak için, döviz alım satımı menkul kıymetler satıcısı Keystone Capital Corp., ayrıca Venovate Marketplace, Inc. ve Digital Wealth LLC’ye ekledi. Satın almanın, Coinbase’in tekliflerini genişletmesine ve daha sonra kripto dışı finansal ürünlere doğru genişlemesine yardımcı olabileceği düşünülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap