Santiment raporuna nazaran kripto ve pay senetleri ortasındaki korelasyon kırıldı

Santiment raporuna nazaran kripto ve pay senetleri ortasındaki korelasyon kırıldı

Paylaş
BTC Piyasası: Santiment raporuna nazaran kripto ve pay senetleri ortasındaki korelasyon kırıldı

Blockchain istihbarat firması Santiment, dün yapılan Fed faiz artırım duyurusunun akabinde bu sabah son piyasa bilgilerini paylaştı.

Rapor, Bitcoin’in (BTC) duyuruyu takip eden 3 saat içinde süratle 29.200 doların üzerine çıktığından bahsederek başladı.

Bitcoin, Fed faiz artırımı sonrası yükselişe geçti

Rapora nazaran BTC’nin fiyatında son 24 saat içinde görülen artış, maliye siyaseti bu yılın Haziran ayına kadar artık bir kaygı kaynağı olmayacağı için süreksiz bir rahatlamanın göstergesi. Lakin son 14 ayda faiz oranlarındaki %5’lik artış, kriptoların son bir buçuk yılda pay senetleriyle büyük ölçüde alakalı olduğu göz önüne alındığında ülkü değil.

Santiment, “iki dal ortasında artan ayrışma belirtileri” göz önüne alındığında, bu ilginin daha uzun mühlet devam edip etmeyeceğini sorguladı. Santiment’in içgörülerine nazaran tüm piyasa “kriptonun daha güzele yanlışsız gittiğine dair kimi güçlü göstergeler gördüğünden” bugün, kriptoların pay senetleriyle olan bağlarını kopardığına dair bir öbür yeterli örnek oldu.

Zincir üstü ölçümler, Bitcoin’in adres aktivitesinin, dün iki hafta içinde en yüksek düzeyine ulaştığını gösterdi ve evvelki artış, yatırımcıların keskin bir fiyat düşüşüne reaksiyonuna bağlandı. Rapor ayrıyeten piyasa bedeline nazaran en büyük kripto paralar için çok kısa durum olmadığını da vurguladı.

CoinMarketCap’e nazaran BTC’nin fiyatı son 24 saatte %1,90’lık bir artış kaydettikten sonra 29.175 dolara ulaştı.

Piyasa önderinin bu 24 saatlik yararı, haftalık fiyat performansını da +%1,36 olan yeşile çevirmişti. Genel olarak global kripto para piyasası bedeli yaklaşık 1,20 trilyon dolar olarak gerçekleşti ve geçtiğimiz güne nazaran %1,56 arttı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap