Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu

Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu

Paylaş
BTC Piyasası: Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu

Analitik firması Santiment, kripto balinalarının koordineli olarak son yükseliş öncesinde satın alım yaptığını doğruladı. Özel bir balina kümesi, kimsenin haberi yokken taban fiyattan Bitcoin topluyordu.

Santiment, Grayscale zaferi öncesinde enteresan balina hareketleri tespit etti

Analitik firması Santiment, ABD mahkemesinin Grayscale lehine karar verdiği 29 Ağustos boyunca kripto balinalarının yüklüce BTC satın aldığını raporladı. Analistler, datalara dayanarak birtakım balinaların Grayscale zaferini evvelden bildiğini öne sürdü. Satın alımlar özel bir balina kümesinden geldi. 10-10.000 BTC tutan cüzdanlar o gün 388,3 milyon dolar bedelinde Bitcoin biriktirdiler.

BTC Piyasası: Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu 1

Bitcoin, Grayscale zaferinden evvel 25.964 dolar civarında süreç görüyordu. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız mahkeme kararının akabinde sonraki saatlerde %7,7’den fazla yükseliş kaydetti. Başkan kripto bu esnada 27.975 dolara sıçradı. O vakitten beri bu kazanımların bir kısmını kaybetti. SEC dün gece ETF müracaatlarını bir kere daha erteleyene kadar 27.275 dolar civarında süreç görüyordu.

Balinaların klasik bir oyunu mu?

Bitcoin’in tedarik dağıtım metriğine nazaran, 10.000 BTC’nin üzerinde (mavi renkle gösterilen) BTC balinaları birikime 27 Ağustos’ta başladı. Fakat 24 saat sonra satışlara devam ettiler. Tıpkı gün 1.000 ila 10.000 aralığındaki (mor) adresler birikmeye başladı. Ama birikimleri de kısa sürdü.

BTC Piyasası: Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu 2

Ağustos ayının son beş gününde gözlemlenen balina faaliyetleri, balinaların boğa tuzağı kurma aksiyonu gerçekleştirmiş olabileceğini akla getirdi. Balinaların sarsılması, bilhassa piyasanın kişisel satış ve kaldıraçlı yatırımcıları çekecek kadar heyecanlandığı durumlarda hayli yaygındır.

Şaşırtıcı olmayan bir halde, piyasa bu hafta yükseliş itimadında bir artış gösterdi. Ayrıyeten açık konumlarda ve kaldıraç iştahında da bir artışa şahit olduk. Bu durum balinalara tuzak kurma fırsatı sunmuş olabilir.

BTC Piyasası: Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu 3

Hem varsayımı kaldıraç oranı hem de açık konumlar 29 Ağustos’ta kısa kesildi. Önder kripto, SEC ile ilgili bir duyuru nedeniyle son 24 saatte düşüşünü sürdürmüş olabilir. ABD düzenleyicisi 31 Ağustos Perşembe günü, birden fazla şirketin Bitcoin ETF müracaatlarına ait kararlarını erteleyeceğini duyurdu.

Sadece Bitcoin değil, BCH’de balinaların listesinde

Santiment ayrıyeten Cash’in (BCH) de Grayscale haberlerinden en büyük yararlananlardan biri olduğunu belirtiyor. BCH, Salı sabahı 190 dolar civarında süreç görüyordu. Birebir günün ilerleyen saatlerinde %18,5’ten fazla bir artışla 225,29 dolara yükseldi.

Piyasa kıymetine nazaran 18. sıradaki kripto varlığı da Çarşamba günü bu kazanımların bir kısmını kaybetti. Şu anda 207.70 dolardan süreç görüyor. Grayscale, Grayscale Bitcoin Cash Trust aracılığıyla BCH’ye erişim imkanı sunuyor.

BTC Piyasası: Santiment Onayladı! Kripto Balinaları Bu Haberi Evvelce Satın Alıyordu 4

SEC-Grayscale davasından kripto lehine karar çıktı

Bu haftanın başlarında bir federal yargıç, SEC’in Grayscale’in Grayscale Bitcoin Trust’ı ETF’ye dönüştürme başvurusunu tekrar değerlendirmesi gerektiğine karar verdi. Grayscale, düzenleyici kurumun ETF müracaatlarını reddetmesinin ayrımcı olduğunu sav ediyordu. Şirket birinci olarak Haziran 2022’de düzenleyiciye dava açtı. Hakim, keyfilik ve tutarsızlıktan kaçınmak için SEC’in şirketin başvurusunu tekrar değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap